Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi, Doğu Türkistan'daki zulmü haykırmaya devam ediyor

Gelecek Partisi, Doğu Türkistan’daki zulmü haykırmaya devam ediyor

Gelecek Partisi teşkilatları, Türkiye'nin dört bir yanında Çin'in Doğu Türkistan'da uyguladığı işkence ve asimilasyon politikalarına karşı ses yükseltmeye devam ediyor

Gelecek Partisi teşkilatları, Çin’in Doğu Türkistan’da müslüman ve Türklere yönelik uyguladığı işkenceyi duyurmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta birçok ilde açtığı stantlarda Çin zulmüne ilişkin vatandaşları bilgilendirip imza toplayan Gelecek Partisi, bu hafta da İstanbul’un Avcılar ilçesinde stant açarak Doğu Türkistan’daki zulme karşı ses yükseltti.

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin ile il yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı programda Avcılar İlçe Başkanı Ahmet Şahin ve ilçe teşkilat mensupları da katılım sağladı.

Bine yakın imza toplanan programda açıklama yapan İlçe Başkanı Şahin, yaptığı açıklamada “Avcılar teşkilatı olarak Doğu Türkistan’da yaşana zulmü elimizden geldiğince duyurmaya devam edeceğiz. Yerlilik ve millilik taslayanlar orada yaşananlara kör sağır kesilse de biz Gelecek Partisi olarak soydaşlarımızın sesine ses olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

İsa Mesih Şahin de kişisel sosyal medya hesabından Avcılar’daki etkinliğe ilişkin fotoğraflar paylaşarak şunları kaydetti:

“Avcılar’dayız. Çin’in Doğu Türkistan’daki zulmüne karşı başlattığımız imza kampanyasına katıldık.. Bir imza da sen ver. Doğu Türkistan’daki zulme dur de!”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri