Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi, Erzurum'da 3 ilçe kongresini tamamladı

Gelecek Partisi, Erzurum’da 3 ilçe kongresini tamamladı

Pandemi süreci sonrası teşkilatlanma ve saha çalışmalarının yanı sıra kongre sürecinin startını da veren Gelecek Partisi’nde kongre hareketliliğinin yaşandığı bir il de Erzurum.

Geçtiğimiz ay ilk kongresini Ardahan’ın Merkez ilçesinde yapan Gelecek Partisi, şu ana dek 80’in üzerinde ilçe kongersi ve 2 il kongresini tamamlamış durumda. Olası bir erken seçime kendi imkanlarıyla girmek için kongre çalışmalarına son sürat devam eden Gelecek Partisi’nde Erzurum teşkilatı da hareketli günler geçiriyor.

Bu hafta içinde Hınıs, Palandöken ve Yakutiye ilçe kongrelerini tamamlayan Gelecek Partisi, bayram sonrasında da kongre maratonuna devam edecek. 20 ilçesi bulunan Erzurum’da seçimlere katılabilme şartı elde edilebilmesi için 7 ilçe kongresi ve il kongresinin yapılması gerekiyor.

İl Başkanı Mustafa Zinnur Kara, yaptığı açıklamada, “Bayram sonrası süratle ilçe kongrelerimizi tamamlayıp ardından il kongremizi de yaparak saha çalışmalarımıza yoğunlaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Tamamlanan kongrelerin ardından mevcut kurucu ilçe başkanları delegelerin oylarının tamamını alarak görevlerini sürdürdü. Yakutiye İlçe Başkanlığına Av. Hilal Genç, Palandöken İlçe Başkanlığına İş İnsanı Hulisi Koç, Hınıs İlçe Başkanlığına ise İş İnsanı Veysel Bayır seçildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri