Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi: FETÖ borsalarına kimler girdi, Kavala Davası nasıl bu hale geldi,...

Gelecek Partisi: FETÖ borsalarına kimler girdi, Kavala Davası nasıl bu hale geldi, çıkın açıklayın!

Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci, hükümete seslendi ve “Bu millet yargı paketlerinden bıktı, bu millet sizden adalet paketi bekliyor. Bu millet yargıda neler oluyor gerçekte neler olduğunu bilmek istiyor. FETÖ borsaları nedir, bu borsaların içine girenler kimdir, Kavala Davası bu hale nasıl geldi, çıkın açıklayın” dedi.

Haftalık basın toplantısı için kameraların karşısına geçen Temurci, şu ifadeleri kullandı:

MİLLET ADALET PAKETİ BEKLİYOR

Bu millet artık yargı paketlerinden bıktı. Yargı paketi beklemiyor bu millet. Bu millet sizden adalet paketi bekliyor. Bu millet sizden yargıda gerçekte ne oluyor, FETÖ borsaları nedir, bu borsaların içine girenler kimdir çıkın bunları açıklayın. Kavala davası bu hale nasıl geldi çıkın bunu millete açıklayın.

HUKUKTA PARALEL YAPILAR MI VAR?

Şu anda milletimiz hukuk içerisinde acaba başka başka yapılar, birbirinden farklı hareket eden paralel yapılar mı var diye düşünmeye başladı. Biz de bunu düşünüyoruz, ve Gelecek Partisi olarak diyoruz ki biz nasıl 28 Şubat’ta yargının siyaset üzerinde hakimiyet kurmasına karşıysak, bugün de aynı şekilde siyasetin yargı üzerindeki tahakkümüne karşıyız.

ÜLKELERİN GELECEĞİ ADALETİN TESİSİNE BAĞLIDIR

Yargıya müdahale eden siyasetin ülkeye de millete de nasıl zarar verebildiğini, bizi ümitsizliğe, bizi demokrasiden nasıl uzaklaştırdığına hep birlikte şahit olduk ve diyoruz ki milletlerin bekası, ülkelerin geleceği, iktidarın sürdürülebilir olması adaletin tesisine bağlıdır. Adaletin geçerli olmadığı bir toplumda kanunlar ancak bir zulüm aracına dönüşür.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri