Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi, Gençlik ve Spor Bakanı ile TFF Başkanını istifaya davet etti

Gelecek Partisi, Gençlik ve Spor Bakanı ile TFF Başkanını istifaya davet etti

Gelecek Partisi, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'i istifaya davet etti.

Gelecek Partisi, resmi internet sitesinden yaptığı bir açıklama ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’i pandemi döneminde takındıkları tutum nedeniyle istifaya davet etti.

Gelecek Partisi Gençlik ve Spor Politika İzleme Kurulu Başkanlığı imzasıyla yayımlanan açıklamada, “Gençlik ve Spor Bakanı yaklaşık 4 aydan beri defalarca çağrıda bulunmamıza rağmen çıkıp hiçbir açıklama yapmamış, özellikle futbol başta olmak üzere tüm spor camiasını kaderine terk etmiştir. Bugün ise Bakan hem televizyonların karşısına geçip hem de sosyal medya hesaplarından küme düşmenin kaldırıldığına ilişkin açıklama yaparak bunu kişisel bir başarı hikayesine çevirmeye çalışmaktadır.” denirken, ayrıca “Sporcu sağlığını hiçe sayan uygulamaları, kulüplerin taleplerini dikkate almayan siyasallaştırılmış kararları nedeniyle bir defa daha İSTİFAYA davet ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Gelecek Partisi’nden yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

Gelecek Partisi Gençlik ve Spor Politikaları İzleme Kurulu olarak pandemi sürecinin başından beri Gençlik ve Spor Bakanlığının politikalarına yönelik eleştiri ve tavsiyelerimizi kamuoyu ile paylaşmıştık.

Çok kısa bir süre önce bütün liglerden düşmelerin olacağı Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ilan edilmişken, bu büyük yanlışlıktan dönülmüş ve bugün geldiğimiz noktada 2020-2021 futbol sezonunda alt lige düşmeler Süper Lig de dahil olmak üzere kaldırılmıştır. Olağanüstü pandemi şartlarında büyük zorluklarla mücadele eden takımlarımızın içinde bulunduğu güçlükler göz önüne alındığında, bu kararın geç kalınmış ve Hükümetin diğer pek çok kararında olduğu gibi yap-boz yöntemiyle sonradan bulunmuş bir doğru olarak değerlendiriyoruz.


Pandemi süreci boyunca liglerin ertelenme kararı dışında federasyonlar ile ilgili alınan kararlarda atanmış Gençlik ve Spor Bakanı yaklaşık 4 aydan beri defalarca çağrıda bulunmamıza rağmen çıkıp hiçbir açıklama yapmamış, özellikle futbol başta olmak üzere tüm spor camiasını kaderine terk etmiştir. Bugün ise Bakan hem televizyonların karşısına geçip hem de sosyal medya hesaplarından küme düşmenin kaldırıldığına ilişkin açıklama yaparak bunu kişisel bir başarı hikayesine çevirmeye çalışmaktadır. Süreç içerisinde spor insanlarını kaderine terk ederek sessizce ve sorumsuzca Bakanlık koltuğunda oturan, olumlu konuları kendine olumsuz konuları ise federasyonların üzerine atan Sayın Bakanın yetersiz yönetim modelini hayretle izliyoruz. Daha önce de kamuoyu ile paylaştığımız görüşümüzü yenileyerek, Gençlik ve Spor Bakanı ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve yönetimini; sorumsuz ve liyakatsiz yönetim anlayışları, sporcu sağlığını hiçe sayan uygulamaları, kulüplerin taleplerini dikkate almayan siyasallaştırılmış kararları nedeniyle bir defa daha İSTİFAYA davet ediyoruz.

Bu vesile ile liglerde şampiyon olan takımlarımızı ve bu zor süreçte mücadelelerini yapan tüm sporcu ve kulüplerimizi kutlar, gelecek sezonlarda başarılar diler, tüm spor camiasının Kurban Bayramını kutlarız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri