Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel: İki işgalci devletin kanlı planı...

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel: İki işgalci devletin kanlı planı tutmayacak!

ABD ve İsrail’in ‘Yüzyılın Anlaşması’ adını verdikleri skandal plana siyasetçilerden tepkiler yükselmeye deva ederken, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel de Filistin’i planın dışında tutan bu anlaşmaya tepki gösterdi.

ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu önündeki protesto eylemine katılan Gözel, İstinye’deki eylemde Medya Notu’nun sorularını da yanıtladı. Gözel, Trump ve Netenyahu’nun daha önce Irak’ta, Afganistan’da, Suriye’de, Gazze’de, Batı Şeria’da ve Kudüs’te sahnelenen kanlı bir oyununun provasını bu kez tekrar Filistin’de sahneye koymak istediklerini söyledi. İnkar ve asimilasyon politikalarının Filistin’de akamete uğrayacağını vurgulayan Gözel, bölgede Filistin’siz yapılan hiçbir hesabın başarıya ulaşmayacağının altını çizerken Filistin halkının sürecin sonunda tam bağımsızlığına ve özgürlüğüne kavuşacağını sözlerine ekledi. Gözel, “İki işgalci devletin kanlı planı tutmayacak.” dedi

Türk Dışişleri masada olmalı

Mavi Marmara Anlaşması’ndan günümüze kadar izlenen İsrail politikasının fiyasko olduğunu ifade eden Gelecek Partili Mustafa Gözel, “Mavi Marmara davalarının geri çekilmesi bizi masadan uzaklaştırdı ve Filistin meselesinde güçsüz bir konuma itti.” dedi. Mustafa Gözel, bundan sonraki süreçte Türk Dışişlerine çok büyük görevler düştüğünü söylerken, bu skandal planın geri çekilmesi için yoğun diplomasi yapılması gerektiğini ve mutlaka sürecin etkin bir aktörü olunması gerektiğine de vurgu yaptı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri