Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel'den maske çıkışı: Önce dediler ki...

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel’den maske çıkışı: Önce dediler ki maskeyi Devlet satacak. Satmayın dağıtın dedik. Olmaz dediler…

Maske dağıtımının yetersiz kalması kamuoyunda büyük tepkilere yol açarken bir tepki de Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel’den geldi.

Vatandaşlara maske dağıtımının ücretsiz yapılacağının duyurulmasının ardından maske satışı yasaklamış, vatandaşlara SMS ile bir kod gönderileceği açıklanmıştı.

Birçok kişiye SMS gitmezken, SMS gelen vatandaşların çoğu da eczaneye gittiğinde “maske yok” yanıtıyla karşılaştı. Şu ana kadar toplamda 40 milyon maskenin dağıtıldığı bildirilirken bu rakam 8 milyon kişiye denk geliyor.

Gelecek Partili Gözel, kişisel Twitter hesabından bir paylaşımda bulunarak konuya dikkat çekti.

Suçlu kim?

Gözel, “Önce dediler ki maskeyi Devlet satacak Satmayın dağıtın dedik. Olmaz dediler. Sonra dediler ki maskeyi Devlet dağıtacak. Eyvallah dedik. Maskesiz markete girmek vb. birçok şey yasaklandı. Güzel dedik. Maskeyi PTT dağıtacak dediler. Eczaneler versin dedik. Olmaz dediler. Sonra eczaneler verecek dediler. Eyvallah dedik. Haftalar geçti. Ne mesaj var ne maske. Markete gittik maskesiz olmaz dediler. Eczaneye gittik satış yasak dediler. Çözüm ürettik başladık maske dağıtmaya. Gözaltına aldılar. Suçumuz ne dedik. Maske dağıtmak dediler. Suçlu kim?” ifadelerini kullanarak maske dağıtım sürecindeki yetersizliği vurguladı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri