Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ: Geçmişin hesabını soracağız! İtibarlı, büyük...

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ: Geçmişin hesabını soracağız! İtibarlı, büyük ve zengin bir Türkiye inşa edeceğiz

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, partisinin 1. Yıl dönümüne ilişkin Medya Notu'na açıklamalarda bulundu

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, partisinin 1. kuruluş yıl dönümüyle ilgili Medya Notu’na konuştu.

Özdağ şunları söyledi:

Gelecek Partisi demokrasinin rafa kaldırılmak istendiği, insan haklarının, hukukun üstünlüğünün unutulmak ve unutturulmak istendiği bir ortamda, gelir dağılımındaki taksimin adaletsizliğin her geçen gün arttığı bir ortamda neşet eden bir partidir. Gelecek Partisi’ni şartlar doğurmuştur. Gelecek Partisi ölçülere bağlananların partisidir. Üniter yapı içerisinde herkesin, devletin tüm imkanlarından eşit şekilde paylaşım yapmalıdırlar iddiasıyla ortaya çıkan bir partidir. Gelecek Partisi çoklu ve ortak aklın partisidir. Gelecek Partisi kişi ve kişilerin değil, herhangi bir mezhebin, meşrebin, etnisitenin değil 83 milyon aziz milletimizin partisidir.

Şimdi milletle bütünleşme dönemi!

Partiler milletine, insanına hizmet ettiği sürece değerlidir. Biz bir partiyiz ama biz yeni bir sistem inşa etmek için geliyoruz. Türkiye’de insan haklarını, hukukun üstünlüğünü, şeffaflığı, adaleti, açıklığı inşa edecek olan bir sisteme vesile olmak için yola çıktık. Biz aracız. Amaç milletimizin zenginliği, özgürlüğü ve mutluluğudur. Devletimizin, devletler sıralamasında en ön saflarda yer alması için mücadeledir. Biz bu toprakları emanet aldık ve gelecek kuşaklara daha iyi şartlarda teslim etmek için yola çıkan fanileriz. Önemli olan baki kalan bu kubbede hoş bir sada bırakmakdır. Siyaseti ayrımsız hizmet aracı olarak kabul ediyoruz. Ülkemizin insanlarını itibarlı hale getirmek için çalışacağız. Bir yılda büyük işler başardık. Önümüz açık, bahtımız açık, heyecanımız yüksek. Bilgiye, ahlaka ve tecrübeye dayalı bir kadromuz var. şimdi tüm imkanlarımızı kullanarak milletimize kendimiz anlatma dönemidir. Milletle bütünleşme, hemhal olma, kaynaşma dönemidir.

Geçmişin hesabını soracağız!

Bu aziz millet ferasetiyle, tecrübesiyle bizim kendilerine hizmet edeceğimizi bilecektir ve Allah nasip ederse sandıktan en iyi şekilde çıkacağız. Parlamentoda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini değiştireceğiz. Geçmişin hesabını soracağız. İtibarlı, büyük ve zengin bir Türkiye inşa edeceğiz. Kendi yerel değerlerimizle evrensel değerlerimizi buluşturacağız. Yaşanabilir bir Türkiye inşa edeceğiz. Türkiye için hazırız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri