Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi gövde gösterisi yaptı. Davutoğlu, Esenyurt'tan seslendi: Adaletsizliğin, yasakçılığın, kötü...

Gelecek Partisi gövde gösterisi yaptı. Davutoğlu, Esenyurt’tan seslendi: Adaletsizliğin, yasakçılığın, kötü yönetimin sorumlusu bizatihi Erdoğan’dır!

Geçtiğimiz hafta kongre sürecini Ardahan’dan başlatan Gelecek Partisi, İstanbul’da da kongre sürecinin startını verdi. Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen Esenyurt 1. Olağan Kongresi, binlerce partilinin katılımıyla gerçekleşti. Sosyal mesafe dolayısıyla büyük bir kalabalık alana kabul edilemedi.

Ahmet Davutoğlu’nun yanı sıra İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, Genel Başkan Yardımcıları Sema Silkin Ün, Mustafa Gözel, Selim Temurci ve Feramuz Üstün’ün yanı sıra parti kurucular kurulundan birçok isim de Esenyurt’taki kongre alanında yerini aldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlarken Esenyurt İlçe Başkanı Veysel Karatay ve İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin kısa birer konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Genel Başkan Ahmet Davutoğlu kürsüye gelerek partililere seslendi. Gelecek Partisi liderinin gündeminde kapatılan Şehir Üniversitesi, ekonomi ve partinin teşkilatlanma çalışmaları, hedefinde ise Erdoğan vardı.

Türkiye’deki adaletsizliğin, yasakçılığın, baskının sorumlusu Erdoğan’dır!

“Türkiye’deki adaletsizliğin, hukuksuzluğun, yasakçılığın, baskının, kötü yönetimin sorumlusu bizatihi Erdoğan’dır” diyen Davutoğlu, “İktidarın yolu da, yol arkadaşları da ortada. Milletimiz olan-biteni engin ferasetiyle görüyor.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz hafta gündemi sarsan dislike olayına ve hükumetin sosyal medyaya getirmeye hazırlandığı düzenlemelere de değinen Davutoğlu şunları söyledi: “Geçen hafta Erdoğan sosyal medyanın kendileri için ne kadar önemli olduğunu anlatıyordu gençlere…Hani şu Türkiye dislike rekoru kıran konuşması. Üzerinden dört gün geçti aynı Erdoğan sosyal medyayı, YouTube’u kapatacağız dedi. Kapatmaya alıştılar bunlar. Kapatmadan duramıyorlar. YouTube’u, Twitter’ı, Instagram’ı kapatabilir misiniz? Sizden her şey beklenir.”

28 Şubat’ta yerlerde sürüklenenlerin kurdukları üniversite Tayyip Erdoğan tarafından kapatıldı

Ahmet Davutoğlu, hafta içinde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kapatılan Şehir Üniversitesi’ne ilişkin açıklamalarda da bulunurken Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklendi.

Davutoğlu, “Çarşamba günü, bir gece yarısı kararıyla, Türkiye’nin en kaliteli eğitim kurumlarından birinin, Şehir Üniversitesi’nin kapısına kilit vurdular. 28 Şubat’ta yerlerde sürüklenenlerin, hapislere girenlerin, okullardan atılanların kurdukları bir üniversite bizzat Tayyip Erdoğan tarafından zorbalıkla kapatıldı. Bu zalimliği, gaddarlığı, vicdansızlığı niye yaptılar biliyor musunuz? Bu kirli karara imza atan Cumhurbaşkanı Erdoğan, başta muhafazakar-dindar kesimler olmak üzere bütün topluma şu mesajı vermeye çalışıyor: Ya boyun eğeceksiniz ya da tasfiye olacaksınız.İktidar ve 28 Şubatçı ortaklarının Türkiye’si adaletsizliğin, hukuksuzluğun ve zorbalığın olduğu bir Türkiye’dir. Herkes kendilerine biat etsin istiyorlar. Farklı bir düşünce serdedilmesine, farklı bir görüş bildirilmesine tahammülleri yok.Farklı bir düşünceniz, görüşünüz, bağımsız bir yapınız varsa tehdit görülürsünüz ve cezalandırılırsınız.” şeklinde konuştu.

En cahil ekonomi kadrosu

Yaptığı konuşmada ekonomiye de geniş yer ayıran Ahmet Davutoğlu, ekonomi yönetimi için “Bugün Türkiye ekonomisi tarihimizin en ciddiyetsiz ve liyakatsiz kadrolarının elindedir.” ifadelerini kullandı. MHP lideri Bahçeli’ye de göndermede bulunan Ahmet Davutoğlu, “Bu iktidar 2001’de Türkiye ekonomisini tarihinin en büyük krizine sokan ve adeta iflasa götüren ortağıyla beraber milletimizin son yıllardaki birikimlerini de heba etmeye devam ediyor.” dedi.

Ahmet Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün Türkiye ekonomisi tarihimizin en ciddiyetsiz ve liyakatsiz kadrolarının elindedir. Türkiye’de geçmişte de oldukça kötü ekonomi yönetimleri oldu. Ancak şunu açıkça söyleyelim: hiçbir dönemde bu dönemde olduğu kadar ağır bir liyakatsizlik, cehalet, yolsuzluk ve milletimizin geleceğinden çalan bir yönetim olmadı. Bugün ekonomimizi ayağa kaldıracak, sürdürülebilir büyümeyi hayata geçirecek ve hepsinden önemlisi milletimizin hak ettiği, insan onuruna yakışır bir kişi başı adil gelire kavuşturacak kurumlar ayaklar altındadır. Bugün milletimizin alın teriyle oluşan kamu kaynaklarını har vurup harman savuran, sorumsuzca harcayan, hesap vermeksizin kamu kaynaklarını dağıtan, yetim hakkını umursamazca harcayan bir yolsuzluk düzeni oluşmuştur. Bu yolsuzluk düzeni dünyada ve ülkemizde bildiğimiz kaba yolsuzluk, çürümüş yönetim ve rüşvet bataklığının ötesindedir. Bu yolsuzluk “sistematik yolsuzluk” denilen bir düzendir. Artık eskiden olduğu gibi arsızın, haramdan korkmayanın kamu malına ve kaynağına üşüşmesinden bahsetmiyoruz. Bugün tecrübe ettiğimiz sistematik yolsuzluk bizatihi kamu kaynaklarını israf etmek, belli sermaye gruplarına peşkeş çekmek, baştan aşağı birilerini kalkındırmak için milletin gözünü boyayan israf yatırımlarına kanalize etmek için yapılmaktadır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri