Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi gündeme getirdi AK Parti düğmeye bastı! Asgari ücretten vergi kalkıyor

Gelecek Partisi gündeme getirdi AK Parti düğmeye bastı! Asgari ücretten vergi kalkıyor

İlk kez Gelecek Partisi’nin gündeme getirdiği “Asgari ücretten bütün vergiler kaldırılmalı” önerisi gerçek oluyor. AK Parti’den yapılan açıklamada, asgari ücretten vergi alınmamasıyla ilgili çalışma yürütüldüğü belirtildi.

Eğer gelir vergisi, asgari geçim indirimi, damga vergisi kesintilerine son verilirse bu işçinin cebine 750 lira daha para girmesi anlamına gelecek.

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin: Cumhurbaşkanı kararı yeterli

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücretten vergi alınmamasıyla ilgili çalışmalarının sürdürüldüğünü açıkladı. Muhalefet ve sendikaların konuyla ilgili önerisinin sorulması üzerine Bilgin, “Alternatif vergi modellerini inceliyoruz. Bazıları için yasal düzenleme, bazıları için Cumhurbaşkanı kararı yeterli” diye konuştu. Bilgin EYT ile ilgili de kapsam ve maliyet çalışması yapıldığını bildirdi.

Gelecek Partisi’nin markajı

Asgari ücretin vergilerden arındırılması önerisini ilk kez geçen yıl gündeme getiren Gelecek Partisi, konu hakkında bir de video yayınlamıştı.

İşte o videoda yer alanlar:

Brütü 2 bin 900 lira olan asgari ücrette 600 lirayı kesip işçiye 2 bin 300 TL veren bu düzende arıza var. Ekonomide yeni bir model gelecek. Asgari ücretlinin cebine brüt maaşının tamamı girecek.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri