Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Hakkari Kadın Kolları Başkanı Kitan Tan: Kadın cinayetlerinin ve çocuk...

Gelecek Partisi Hakkari Kadın Kolları Başkanı Kitan Tan: Kadın cinayetlerinin ve çocuk evliliklerinin önüne geçeceğiz!

Gelecek Partisi Hakkari İl Kadın Kolları Başkanı Kitan Tan, cumartesi günü İstanbul'da eşi tarafından katledilen Gül Gülüm'ün vefatının ardından yerel basına verdiği yazılı bir demeç verdi

Gelecek Partisi Hakkari Kadın Kolları Başkanı Kitan Tan, Gül Gülüm’ün vahşice katledilmesinin ardından verdiği demeçte önemli açıklamalarda bulundu.

Töre cinayetlerinin ve çocuk evliliklerinin önüne geçeceğiz!

Öncelikle, şunu belirtmek isterim, biz Gelecek Partisi olarak siyasete kadın elinin değmesini ve artık bu ülkede cinsiyet ayırımı yapmadan, gerek siyaset arenasında gerek iş dünyasında kadınlarımızın da artık özgürlükçü demokrasi ve adaletin egemen olduğu bir yaşam tarzına ve ifade özgürlüğüne sahip olmak istiyoruz. Tüm isteğimiz Gelecek Partisi olarak kadınlarımızı rol model haline getirmekle birlikte artık kadın cinayetlerinin, tecavüz, şiddet ve ezilmiş bir varlık olmak istemediğimizin altını çizmek isterim.

Daha bugün partimizin üyesi Gül Gülüm kardeşimizin hunharca katledilmesine şahit olduk. Töre cinayetlerine, çocuk evliliklerine ve intiharlara karşı kadınlarımıza yönelik reformlar yapacağız. Bölgemiz itibari ile kadın kardeşlerimizin artık eğitim sağlık ve çalışma alanını genişletmekle birlikte refah seviyesi yüksek bir yaşam biçimini ivedilikle devreye sokacağız.

Ben bir kadın olarak Hakkari ilimizin şartları altında mensubu olduğum Gelecek Partimizin adına burada şunu söylemek isterim: Kadınlarımızın öncelikle temel hürriyet ve özgürlüklerini şöyle bir kaç cümle ile tanımlamam gerekirse kadınlarımızın sadece tarlada, bağda, bahçede değil eğitimde, siyaset arenasında ve her sektörde bulunmalarını istiyorum. Ben de siyasetçi bir kadın olarak ülkemiz için bıkmadan usanmadan tüm bayan kardeşlerimizin sesi olacağız ve el ele verip kadınlarımız ile birlikte en güzelini yapmaya çalışacağız. Artık bu ülkede kadın şiddetine ve kadın cinayetlerine bir set koyarak hakkımızı, hukukumuzu adliye koridorlarında veya mezarda aramak istemiyoruz. Yaşama hakkımızı; huzur, sağlık ve esenlik dolu bir hayat biçimi ile istiyoruz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri