Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi ile neredeyse aynı program ile ortaya çıkan Babacan’ın amaç farkından...

Gelecek Partisi ile neredeyse aynı program ile ortaya çıkan Babacan’ın amaç farkından neyi kast ettiği merak konusu

Geçtiğimiz yıl yeni parti söylentileri ortaya çıktığı anda kulislerde Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın birlikte hareket etmesine kesin gözüyle bakılırken ilerleyen süreçte ikilinin yolları ayrıştı.

Ahmet Davutoğlu, süreç içerisinde yaptığı açıklamalarda Ali Babacan ile birlikte bir oluşumu başlatmak istediğini fakat Babacan’ın daha farklı bir yol izlemek istediğini kendisine aktardığını ifade etmiş, Ali Babacan da Fatih Altaylı’nın konuğu olarak katıldığı televizyon programlarında Davutoğlu ile kendisi arasındaki “usul ve yöntem farklılıklarına” dikkat çekmişti. Babacan, Deva Partisi’nin kuruluşundan iki gün önce Fox TV’de katıldığı İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programında ise “amaç farklılığı” vurgusu da yapmıştı.

Partisinin tanıtım programında yaptığı konuşmada parti programını baştan sona kadar okuyan Ali Babacan, Kürt Sorunu ve Anadilde Eğitim, Parlamenter Sisteme Dönüş, Yeni Anayasa, Alevi Vatandaşlar, Mülakat Sistemi ve Milli Eğitim gibi başlıkların üzerinde uzun uzun durmuş hatta bu başlıklardaki bazı cümlelerin Gelecek Partisi’nin programından neredeyse bire bir alınmış cümleler olduğu görülmüştü.

Neredeyse kopyala – yapıştır yöntemiyle program yazan Babacan’ın usul, yöntem ve amaç farklılıklarından neyi kast ettiği merak konusu olurken neleri farklı olarak yapacağı ise büyük bir merakla bekleniyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri