Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi, ilk seçim sınavında iddialı!

Gelecek Partisi, ilk seçim sınavında iddialı!

Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa İlçesi’ne bağlı Güney Beldesi’nde hareketli günler yaşanıyor

Nüfusu azaldığı için 2014 yılında köye dönüşen Güney, yedi yıl sonra yeniden belediye oldu ve başkanını seçmek için artık gün sayıyor.

2012 yılında çıkarılan yasa ile nüfusu 2 binin altında olan beldeler köye dönüştürülürken belde olma hakkını 14 kişi ile kaybeden Güney’de, bu tarihten itibaren mücadele başladı. Sayım sonucuna itiraz edildi, köy statüsüne indirme kararını veren İçişleri Bakanlığı’na itirazda bulunuldu ve davalar açıldı.

Güney’in imdadına komşu Çalışlar Mahallesi koştu. Birleşme kararı alınmasının ardından referandumla Güney ve Çalışlar tek belde adı altında buluştu. Son sayımda nüfusun 2304 olduğu tespit edildi. İçişleri Bakanlığı da Güney’in belde statüsünün devamı yönünde karar verdi. Seçim yapılıncaya kadar Sinanpaşa Kaymakamı 29 yaşındaki Kübra Demirer, aynı zamanda Belediye Başkanı olarak görevlendirildi.

Gelecek Partisi beldede kamp kurdu!

İlk seçim sınavını Afyonkarahisar’ın Güney beldesinde verecek olan Gelecek Partisi, 6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilecek seçimler için bir hayli iddialı. Geçtiğimiz günlerde beldeye giden Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, seçmenin nabzını tuttu. Güney’deki atmosfere ilişkin görüşlerini Sözcü’ye aktaran Üstün, ‘değişim ve yenilenme’ talebinin altını çizerken hedeflerinin başkanlığı kazanmak olduğunu ve seçimden hatırı sayılır bir oy ile çıkmak istediklerini vurguladı.

Belediye Başkan adayı olarak Osman Aydepe’yi belirleyen Gelecek Partisi’nde bir diğer Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir ise adeta beldeye kamp kurdu.

Yaklaşık 1 aydır beldede seçim faaliyeti yürüten Demir ve ekibi, seçimlerden oldukça umutlu. Kişisel sosyal medya hesabından beldedeki duruma ilişkin sık sık paylaşımda bulunan Demir, kapı kapı dolaşarak faaliyetlerini sürdürdüklerini ve seçimi kazanmak istediklerini belirtiyor.

Resim
Resim

Gelecek Partisi, Aydepe’yi tanıttı

Gelecek Partisi, resmi sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla başkan adayı Osman Aydepe’yi tanıttı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri