Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı açıldı. Ahmet Davutoğlu, tarihi bir konuşma yaptı

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı açıldı. Ahmet Davutoğlu, tarihi bir konuşma yaptı

Gelecek Partisi, teşkilatlanma çalışmalarına hız verirken 32 ilde il başkanlarını atadı. İl Başkanlığı binalarını da bir bir açmaya başlayan Gelecek Partisi, bugün ilk olarak İstanbul İl Başkanlığını hizmete soktu.

Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla yapılan törene 10 bin civarında katılım olduğu bildirildi. İstanbulluların yoğun ilgisinin yanı sıra; ülkenin dört bir yanından partililerin ve teşkilat mensuplarının da törene katıldığı ifade edilirken Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin ve Genel Başkan Ahmet Davutoğlu konuşma yaptı.

İsa Mesih Şahin, “Ülkemizde Gelecek meşalesi yanmıştır. Gelecek aydınlıktır.” derken, ‘İnsan ülküsünü ülkesinde yaşatmak için yaşar.’ der, Nuri Pakdil. Bizim ülkümüz adil ve müreffeh bir Türkiye. Demokrasinin olduğu bir Türkiye.” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ise konuşmasında çarpıcı ifadeler kullandı. İşte Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları.

“Bu hafta baharın habercisi cemre toprağa düşüyor. Nasıl ki cemre baharın habercisiyse, Gelecek Partisi de ülkemizin iklimine bir bahar habercisidir.” diyen Gelecek Partisi lideri, sözlerini, “Zannettiler ki bu yolun daha başında nefesimiz tükenir. 3 ay içinde partimizi kurduk, teşkilatlanmaya başladık.” diyerek devam ettirdi.

Pelikan vurgusu

Gelecek Partisi Lideri Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, konuşmasında Pelikan çetesine de değindi. Pelikan çetesini, FETÖ ve PKK ile birlikte aynı cümlede zikreden Davutoğlu, “Bu ülkenin kaderini mahkum etmek isteyen PKK olsun, FETÖ olsun, Pelikan olsun. Onların karşısında çelik gibi bir iradeyle duracağız.” dedi. Ahmet Davutoğlu, “Bu korku ikliminde parti kuramaz dediler. Onlar yalnız dediler. Ama 152 kurucumuzla yola çıktık. Bu bir yürek işidir, emek işidir.” diyerek sözlerine devam etti.

Spor dahil her işin içine girerek…

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik duruma da dikkat çeken Ahmet Davutoğlu, “Ekonomi halkın canını yakarken, halkımız evime nasıl ekmek götüreceğim derken ekonomiyi yönetenler spor dahil her işin içine girerek ekonomi dışında her işle uğraşarak ekonomiyi karartıyorlar. Lüks, şatafat, kibir ve siyasi ahlakın temeli olan şeffaflıktan kopuş ve yolsuzluklar bu ülkenin kaynaklarını tüketiyor. Konuşan suçlanıyor, yolsuzluk var diyen cezalandırılıyor. Türkiye’nin yüzde 83’ü 2 bin lira ile 4 bin lira arasında bir gelirle geçinmek zorunda. Türkiye’de insanların ortalama geliri asgari ücrete yakın seviyede. Orta direk yok olursa, demokrasiyi yaşatmak zorlanır.” dedi. Ahmet Davutoğlu, “Kendi oğlunu, diğer vatan evlatlarından ayıran biri devlet adamı olamaz” derken, “Ekonomiyi yönetenlere güven olmadığı zaman ekonomi ayağa kalkmaz.” şeklinde ifadeler kullandı. Ahmet Davutoğlu, “Kim bağırıp çağırarak milleti korkutmaya gelirse onlara tebessümle ‘Milleti korkutamazsınız’ demeye geliyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri