Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi İzmir, ilk kongresini Bornova'da yaptı

Gelecek Partisi İzmir, ilk kongresini Bornova’da yaptı

Geçtiğimiz ay ülke çapında kongre sürecinin startını veren Gelecek Partisi, ilk ilçe kongresini Ardahan’ın Merkez ilçesinde başlatmış, ardından ilk il kongresini de geçtiğimiz cumartesi günü Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla Batman’da gerçekleştirmişti. Şu ana dek 80 ilçe ve 2 il kongresini tamamlayan parti, Ağustos ayına kadar ilçe ve illerdeki kongre maratonunu tamamlayarak Eylül ayının ikinci yarısında büyük kongresini yapmayı planlıyor.

İstanbul, Ankara, Konya, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Bingöl, Bartın, Sakarya, Kocaeli gibi illerin ilçelerinde kongrelerini büyük ölçüde tamamlayan Gelecek Partisi’nde İzmir’deki kongre maratonu da başladı.

İzmir’deki ilk ilçe kongresini Bornova’da, İl Başkanı Cem Kavur, il yönetim kurulu üyeleri, delegeler ve çok sayıda partilinin katılımıyla icra eden Gelecek Partisi’nde, Bornova ilçe başkanlığına kurucu ilçe başkanı Süleyman Dinçsever seçildi. Dinçsever, delegelerin tamamının oyunu alarak güven tazeledi.

Davutoğlu sürprizi

Bugün, partisinin ikinci il kongresi olan Ardahan il kongresi için kentte bulunan Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Bornova’daki kongreye görüntülü bağlanarak partililere sürpriz yaptı. Kısa bir konuşma yapan Davutoğlu, ilçe başkanlığına seçilen Dinçsever ve yönetimine başarı dileklerini iletti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri