Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Konya'da kapılarını açtı. Tarihi kalabalık toplandı

Gelecek Partisi Konya’da kapılarını açtı. Tarihi kalabalık toplandı

Teşkilatlanma çalışmalarına son sürat devam eden Gelecek Partisi, yaklaşık iki ay içinde 42 il başkanının atamasını gerçekleştirirken İstanbul ve Ankara’nın ardından Konya İl Başkanlığının açılışını da Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı bir törenle hizmete soktu.

On binlerce kişinin toplandığı açılış töreni öncesinde yüzlerce araçtan oluşan bir konvoy, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nu şehir girişinde karşıladı. Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici de Ahmet Davutoğlu’nu kent girişinde karşılarken burada kendisine çiçek takdim etti.

Daha sonra İl Başkanlığının bulunduğu alana geçen partililer tören saatini beklemeye başladı. Kürsüye ilk olarak İl Başkanı Hasan Ekici çıkarken kalabalığa hitap etti. Ekici, konuşmasında “Çok güçlü bir ekiple yeni bir umut rüzgarı estirmeye geliyoruz.” derken, “Tüm vatandaşlarımızı yeni bir medeniyet inşası için Gelecek Partisi’ne ve ideallerimize ortak olmaya çağırıyoruz. Bu yol sanıldığı gibi küskünlerin yolu değil, davasına hiç küsmeyenlerin yoludur.” mesajını verdi.

Ekici’nin ardından kürsüye Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu geldi. Davutoğlu, sözlerine “Her türlü baskıya rağmen Konya İl Teşkilatını kuran Hasan beye ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum.” diyerek başlarken “Konya bizim için bir sığınak, daraldığımızda ruhumuzun ferahladığı bir tecelligah! Onlar ne derse desin biz muhabbet diyeceğiz. Onlar selamı kesseler biz selam sünnettir deyip selam vereceğiz. Bütün bunlar geçer. Önümüzdeki günlerde her türlü muameleyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ahi Evran gibi, Hacı Bektaş-ı Veli gibi, Yunus Emre gibi davranacaksınız. Dedik ki yöneticileri ehliyet ve liyakat sahibi insanlardan oluşturun dedik, akrabalarınızdan seçmeyin dedik. Belki iktidarda olanlar rahat döşeklerinde hissetmiyorlar ama çiftçiler çare bekliyor, esnaflar kepenk kapatıyorlar.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Yapılan konuşmaların ardından İl Başkanlığının kurdelasını Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu, İl Başkanı Hasan Ekici, Ömer Ünal ve beraberindeki heyet ile birlikte kesti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri