Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Konya'dan Memleket Gazetesi hakkında 6 milyonluk suç duyurusu

Gelecek Partisi Konya’dan Memleket Gazetesi hakkında 6 milyonluk suç duyurusu

Gelecek Partisi Selçuklu İlçe Başkanlığı, Memleket Gazetesi hakkında suç duyurusunda bulundu

Gelecek Partisi Selçuklu İlçe Başkanlığı, Konya’da 6 milyon tartışmaları üzerinden muhalefet partilerini hedef alan Memleket Gazetesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

 Gelecek Partisi Selçuklu İlçe Başkanı Osman Başaran şunları söyledi:

“Malumunuz olduğu üzere, Kanal 42 televizyonunda yayınlanan Sümenaltı programında konuşan lokantacılar odası başkanı ‘Konya valiliği tarafından, Pandemi nedeniyle sıkıntı yaşayan esnaflarımıza dağıtılması maksadıyla, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne 3+3 toplam 6 milyon TL verildiğini’ açıklamıştır.

Bunun üzerine bizlerde sorumlu ve duyarlı birer vatandaş ve esnaflarımızın yeterli yardım alamadığını bilen kişiler olarak, 9 Ekim 2003 tarih ve 4982 sayılı ‘bilgi edinme hakkı kanununda’ yer alan hakkımıza dayanarak bu yardımın esnaflarımıza ne şekilde dağıtıldığını öğrenmek maksadıyla ‘6 milyon TL nerede’ diye sorduk. Ancak ‘kanuni hakkımızı kullanmamız’ her nedense Memleket Gazetesinin zoruna gitmiş olacak ki bizlere ağza alınmayacak çok ağır hakaretler ve iftiralarda bulundular.

Bu sorunun cevabını o kadar çok vatandaş merak etmiş olmalı ki; bir anda gündeme oturdu ve uzun süre gündemde kaldı. Bunun üzerine ‘bizim şehrimiz demek yerine benim şehrim diyen, muhalefeti muhatap almadığını söyleyen’ büyükşehir belediye başkanımız 2 gün sonra bir basın toplantısı ile açıklama yapmak zorunda kaldı. Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın basın toplantısındaki açıklamaları Memleket Gazetesinde çirkin başlıklarla yer aldı. 19 Nisan 2021 tarihli Memleket Gazetesi bu konuyu ‘6 milyon nerede’ sorusuna başkan Altay’dan cevap ‘mala anlatır gibi anlattı’ başlığı ile 1.sayfadan haber yaptı ve başlıktan da anlaşılacağı üzere akılları sıra bizleri ‘mal yani (sığır)’ yerine koydu. Aynı gazetenin, aynı sayısının yine 1.sayfada yer alan ‘dilin kemiği’ köşesinde aşağıda belirttiğim ifadeleri ile hakaretlerini arttırarak devam ettirdiler. Daha önce sorduğumuz damat nerede sorusuna istinaden ‘niye kızını mı verecen?’ diye sorarım demiştim! “Bu cümleden sonra açıkçası ‘içinizde 6 milyonun nereye gittiğini merak eden var mı?’ diye sorar ve ilk sorana ‘ananla yedim’ derdim. Değerli arkadaşlar, maalesef hakaretler bunlarla da bitmedi. 19 Nisan tarihli gazetede yaptıkları ağır hakaretler bizleri ve vatandaşları çok rahatsız etti ve sözlerine dikkat etmeleri konusunda sosyal medya üzerinden ikaz ettik. Ama söz konusu yayın organı yazdıklarına çeki düzen vermek bir yana bakınız daha da çirkinleştiler ve ağır hakaretlerine devam ettiler. ‘Konya Büyükşehir Belediyesi’ne atılan 6 milyon TL iftirasının yankıları devam ediyor’ diyerek bizlere ‘iftiracı’ dediler. ‘Şehir, bizim namuslu insanımızındır. Namusumuzdur. Namusumuza laf edenin hakkını veririz. Tabi başkasında bulunan bunlarda olmayınca istediği gibi atar tutarlar’ diyerek şehri tekellerine almakla kalmayıp, bizlere de “namussuz” demişlerdir. ‘En iyi bildiği işi yapanlar yolundan şaşar mı? Basar iftirayı kim ne yaparsa yapsın’ diyerek bizleri bir kez daha ‘iftiracılık’ ile itham etmişlerdir. ‘Yardakçıları da sırf siyasi görüş ayağına buna destek olurlar’ diyerek ‘yardakçı yani (kötü işlerde birine yardım eden kimse)’ demişlerdir. ‘Sonra, senin ki olur mu o malum fermente içeceği içen fareye dönüşüversin’ diyerek ‘fare’ demişlerdir.

Halk dilinde ‘kavgada bile söylenmez’ diye bir söz vardır. Adına gazete bile demeye utandığım ve seviyeli basın ile aynı kefeye koymanın mümkün olmadığı“ bu yayın organı; başta bizler olmak üzere, 6 milyon nerede sorusunu soran esnaflarımıza, bahse konu oda başkanına, siz meslektaşlarına ve binlerce vatandaşımıza ‘kavgada bile söylenmeyecek iğrenç hakaretlerde bulunmuşlardır.’ Az önce teşkilat mensuplarımızla birlikte Cumhuriyet savcılığımıza bu iğrenç hakaretlerden ötürü suç duyurunda bulunduk ve şikâyetçi olduk. Yüce Türk adaletinin ‘sadece kanuni hakkını kullanan’ vatandaşlara ağza alınmayacak, kendini bilmez hakaretlerinin hesabını soracağından ve gerekli cezayı vereceğinden şüphemiz yoktur.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri