Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Kurucu Üyesi Ufuk Karcı: Buradaki insanlar sadece değişimi talep etmediler,...

Gelecek Partisi Kurucu Üyesi Ufuk Karcı: Buradaki insanlar sadece değişimi talep etmediler, bunun için de harekete geçtiler

Ufuk bey öncelikle Gelecek Partisi hayırlı uğurlu olsun. Ünlü bir radyocusunuz. Aktif siyasete dahil olma fikri nasıl hasıl oldu?

Aktif siyasete dahil olma fikri bende hiçbir zaman yoktu. Fakat öyle bir isim tanıyorsunuz ki, bu ismin siyasi kariyeri belli. Kariyeri esnasında yaptıkları, ettikleri, şeffaflığı, dürüstlüğü belli ve kendisiyle de yayınlar esnasında çok kez bir araya geldi. En çok beni cezbeden konu –ki habercilik yapanlar bunu çok iyi bilirler- hep şöyle başlar siyasetçiler, “ne konuşacağız, hangi soruyu soracaksınız?, şu soruyu sormasak mı?” gibi. Ben, Sayın Davutoğlu’nun hem başbakanlığı döneminde hem de sonrasında üç kez bir araya geldim yayınlarda. Ağır sorumlulukları varken de kendisiyle yayın yaptım, hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. Bu da beni çok mutlu etti, kendisini yakınen tanımak çok mutlu etti. Sonrasında da böyle bir istek, böyle bir davet gelince kıramadım. Ben de bu vesileyle siyasi hayata girdim. Bir de şöyle bir gerçek var. Gazetecilik kimliğimizle beraber yapmış olduğumuz programlar bize toplumun beklentilerini çok yakından öğretti.

Kurucular Kurulu listesinde ilk göze çarpan şeylerden birisi gençlere önemli sayıda yer verilmesi. Sizce bunun bir dezavantajı olur mu yoksa olumlu mu olur? Gelecek Partisi bu süreci sizce nasıl yönetecek?

Bence kesinlikle önemli olacaktır. Netice itibariyle partinin adı Gelecek ise bu geleceği gençler ile şekillendirebilirsiniz. Gençlerin içinde yer almadığı bir organizasyon herhangi bir faaliyet gösteremez, gösterse de muvaffakiyet sağlayamaz. Bizim hep övündüğümüz bir genç nüfusumuz var. Gençlerin nüfusunu diğer kitleye oranladığınız zaman gençler önemli bir kitleye sahip. Bu kitleye hayallerinizi, perspektifinizi, düşüncenizi çok iyi anlatırsanız şayet altı çok dolu bir siyasi akım oluşur ve bu akım uzun yıllara dayanır, aksi taktirde çok kısa ömürlü olur.

Siz her şeyden önce bir iletişimcisiniz, bugün lansmanı da siz sundunuz. Salondan aldığınız mesaj neydi, salondaki atmosfer nasıldı?

Bir kere şu var, hani “gözler çakmak çakmak yanar” diye bir ifademiz var ya, bugün salonda böyle bir hal vardı. Bu ne anlama geliyor? Herkeste bir ümit var, herkes değişimi talep ediyor ve bu değişime ön ayak olunabilecek bir ortamda olduğunu da fark ediyor. Bu enerji diri tutulduğu sürece, sahaya ve memleketin dört bir yanına dağıtıldığı sürece gerçekten iyi bir muvaffakiyet çıkacaktır. Buradaki insanlar sadece değişim istemekle kalmadılar, değişim için harekete geçtiler. Önemli olan da bu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz