Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Mustafa Gözel Medya Notu'na konuştu

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Mustafa Gözel Medya Notu’na konuştu

Mustafa Bey öncelikle Gelecek Partisi’nin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Kurucular Kurulu’nun genç isimlerinden birisiniz. Diğer partilerde de genç isimlere yer verildiğini görüyoruz ama bu biraz kağıt üzerinde kalıyor. Gelecek Partisi’nde durum farklı olacak mı? Gelecek Partisinin gençliğe bakışı nasıl?

Bugün de kamuoyuna mal olduğu gibi partimizin kurucular kurulunda gençlere önemli bir yer verildi. Bununla beraber partimizin kurucular kurulu yaş ortalaması da oldukça genç. Partimizin öncüsü Sayın Ahmet Davutoğlu da gençlik heyecanını her an yaşayan ve hepimize hissettiren oldukça dinamik bir lider. Bu yönümüzle mevcut partilerden daha avantajlı olduğumuzu düşünüyorum.

Parti programını oluşturmak için yaptığımız istişarelerde de çocuklar ve gençler konusu önemli bir yer buldu. Bu istişarelerin sonucunda çocuklar ve gençler konusunda ki temel ilkelerimize parti programımızda detaylı bir yer verdik, dileyen okuyucularımız parti programımıza gelecekpartisi.net üzerinden ulaşabilirler. Bunun haricinde parti tüzüğümüzü inceleyenler fark etmiştir, partimizde Gençlik Politikaları Başkanlığı yer alacak olup; Genel Başkan Yardımcılığı düzeyinde temsil edilecektir. Bu da başlı başına partimizin gençlere ve gençlik politikalarına verdiği önemi göstermektedir.

Sayın Ahmet Davutoğlu’nun yaklaşık bir yıldır Dostlar Platformu etkinlikleri çerçevesinde ülkeyi dolaştığını ve ilgi gördüğünü biliyoruz. Bugün ilk kez parti olarak kendisi, ekibi ve kurumsal kimliği görücüye çıktı. Siz bugünkü ilgiyi ve enerjiyi nasıl yorumlarsınız?

Her şeyden önce Gelecek Partisi’nin bir ihtiyaçtan doğduğunu ve tabandan yayılan bu ihtiyacın siyasetçilerde karşılık bulması üzerine bu partinin kurulduğunu bilmemiz gerekiyor.

Biz bir taban hareketiyiz. Türkiye’nin farklı bölgelerinde ve bir çok şehirde yapılan Dostluk Buluşmalarında bunu görmüştük. Bu bir süreçti. Toplumun dertleriyle dertlenen başta Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve yakınındaki isimler bu süreçte herkesle bir araya geldi; dertlerini ve fikirlerini dinledi.

Gelecek Partisi bütün bu sürecin birikimiyle kuruldu. Bugünkü enerji ve kalabalık da bunun ilk meyvesiydi diyebiliriz ve oldukça tatmin ediciydi.

Mustafa Bey partiye yoğun bir teveccüh var. En çok sorulan soruların başında da teşkilatlanmanın ne zaman başlayacağı geliyor.

Sürece göre yakın bir zamanda genel başkan seçilecek ve parti organları oluşturulacak. İfade ettiğiniz gibi çok sayıda bir talep var. Ben hepsinin hakkaniyetle değerlendirileceğine ve dinamik, liyakatli kadroların oluşturulacağına yürekten inanıyorum. Bu partide ülkesini seven herkese yer var ve her bir vatandaşımız bu partiyi kendisine yakın hissedecek, kimseye uzak durmayacağız, kimsenin karşısında ve düşmanı olmayacağız. Bunu da zamanla hep birlikte müşahede edeceğiz.

Klinik psikologsunuz, bir parti kurucusu olarak partinizin sağlık politikaları bağlamında ruh sağlığı nasıl bir yer tutuyor olacak?

Yine parti kurulum hazırlıklarımız sürerken istişare ettiğimiz konulardan birisiydi ruh sağlığı. Toplum ruh sağlığını korumaya ve iyileştirmeye yönelik çalışmaların günümüzde oldukça yetersiz kaldığı aşikar. Bu konuda partimiz hem yıllardır bir çıkmaza dönüşen ruh sağlığı yasası psikologların talep ettiği meslek yasası gibi konularda hem de bu hizmetlerin her kesim tarafından ulaşılabilir hale gelmesi konusunda kısa zamanda etkili ve verimli çözümler sunacak.

Mustafa bey yoğun program içinde vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim, inşallah Gelecek Partisi ülkemize ve milletimize katkı sunacak faydalı ve etkili politikalarıyla Türkiye siyasetine pozitif bir ivme kazandıracaktır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz