Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi mağduriyetleri gündeme getirmişti, Bakan Kurum Tozkoparan’da

Gelecek Partisi mağduriyetleri gündeme getirmişti, Bakan Kurum Tozkoparan’da

Gelecek Partisi'nin gündeme getirdiği mağduriyet için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçti.

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı, Başkan İsa Mesih Şahin önderliğinde Salı günü Göngören’de bulunan Tozkoparan mahallesine giderek bir ay içinde evlerinin tahliye edilmesine ilişkin ellerine tebligat ulaşan vatandaşlarla bir araya gelmişti.  

Dönüşüme ilişkin kendilerine hiçbir detayın verilmediğini ve kendileriyle herhangi bir anlaşma yoluna gidilmediğini dile getiren mülk sahipleri ise “Ne metrekare konusunda ne de rayiç konusunda bizimle iletişime geçilmedi. Metrekare bazında zararımız olacak mı, dönüşüm sonrası nasıl bir evle karşılaşacağız bunların hepsi soru işareti” şeklinde konuşarak hadiseden duydukları huzursuzluğu Gelecek Partili yöneticilere aktardılar.

Tozkoparan Mahllesi’nde bir konuşma yapan Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, şeffaflık vurgusu yaparken “Burada vatandaşımızın önemli bir sorunu var ama muhatap bulunamıyor. Tozkoparan Mahallesi sakinlerimiz de dönüşümü istiyor ancak dönüşümü yapanlara güvenmek istiyorlar, haklı olarak bilgilendirilmek istiyorlar. Bakanlık ve Güngören Belediyesi bu süreci şeffaf bir şekilde yönetmeli, vatandaş bilgilendirilerek tatmin edilmeli. Güngören Belediye Başkanı da kendisine verilen yetkinin bilincinde olmalı” ifadelerini kullanmış ve sürecin takipçisi olacaklarını belirtmişti.

BAKAN KURUM BÖLGEYE GİTTİ

Gelecek Partisi’nin oluşturduğu gündemin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bölgeye gidip vatandaşa sözler verirken, gelişmeyi duyuran Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Tozkoparan muhalefetimiz meyvesini hızlı verdi. Dün ne demiştik? Uzaktan kumanda şehir yönetilemez! Ardımızdan bugün apar topar Bakan Murat Kurum bölgeye getirildi ve sözler verildi. İstanbul’un ve ülkenin geleceği için etkin muhalefete devam..

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri