Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden Manavgat için yardım tırı

Gelecek Partisi’nden Manavgat için yardım tırı

Gelecek Partisi'nden Manavgat yangınından etkilenen vatandaşlara yardım eli uzandı. Yardım tırı dün Konya'dan yola çıktı.

Gelecek Partisi’nden Manavgat yangınından etkilenen vatandaşlara yardım eli uzandı. Yardım tırı dün Konya’dan yola çıktı. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başcı, “Son günlerdeki orman yangınları yüreklerimizi dağladı. Gelecek Partisi olarak yangından etkilenen vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

İşte Abdullah Başcı’nın o mesajı:

Son günlerdeki orman yangınları yüreklerimizi dağladı. Konya İl Başkanlığımız tarafından hazırlanan yardım tırı Manavgat için yola çıktı. Gelecek Partisi olarak yangından etkilenen vatandaşlarımızın yanındayız.

Yangında 8 kişi hayatını kaybetti

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “3 ilde 8 yangın devam ediyor. Bugün itibarıyla Mersin Silifke, Antalya Gazipaşa, Antalya Kemer ve Muğla Bodrum yangınlarını da kontrol altına aldık. Türkiye’deki bu yangınlarda 8 vatandaşımızı kaybettik” dedi.

Yangın felaketinde çalışmaların sürdüğünü ve 125 yangından 117’sinin tamamen kontrol altına alındığını belirten Pakdemirli, “Şu anda devam eden 8 yangımız var. Devam eden yangınlarımız Antalya’yı biliyorsunuz, Manavgat ve Gündoğmuş yangınlarımız devam ediyor. Muğla’da Marmaris, Köyceğiz, Milas, Kavaklıdere ve Seydikemer yangınları devam ediyor” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri