Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin: 1 Mayıs işçinin alın teridir

Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin: 1 Mayıs işçinin alın teridir

1 Mayıs’ın tüm emekçilerin yıllarca verdikleri mücadelelerin bir sonucu olduğuna dikkat çeken Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin, “Bu sebeple 1 Mayıs, İşçilerimizin alın teridir! Analarının ak sütü gibi helal, elde edilmiş bir kazanımdır!” dedi.

Kitlelerin önemini ve zaman zaman belirleyici etkiye sahip olduğunu vurgulayan Keskin, ” 1 Mayıs İşçi Bayramı, Emek ve Dayanışma Günü; Ülkemizde çok yakın bir tarihte 22 Nisan 2009 da yürürlüğe girdi ve tatil ilan edildi. Bu tarih öncesi, işçi bayramını kutlamak ve seslerini hükümete duyurmak için meydanlarda toplanan emekçilerimize bibergazı, tazyikli su ve coplarla müdehale eden Akp hükümeti, bu baskıcı tutumuyla halkın büyük bir kısmının tepkisini çekerek geri adım atmasıyla; emekçilerimizin günü bayram ilan edilmiştir.

Akp iktidarının18 yıllık sermaye yanlısı politik tutumu, İşçinin alın terini, kazanılmış hak ve özgürlüklerini gasp ettiği, emekçilerin kıdem tazminatlarını fona devrettiği, işçinin örgütlenmesinden korkup sendikal özgürlüklerin kısıtlandığı, tamamen kölelik düzeni içinde 1 Mayıs’ı kutluyoruz.

Zengini daha zengin fakiri daha da fakirleştirip orta tabakayı yok eden AKP iktidarının zihniyetinden ödün vermediği, virüs salgını döneminde bir kez daha kanıtlandı.

Koronavirüs salgını sebebiyle işten çıkartılan binlerce emekçimiz, Akp hükümeti tarafindan açıklanan ekonomi paketlerinde kendine destek ararken; hükümet, sermaye ve işverene destek çıkmış, işini kaybeden emekçilerimiz, sözde destek kredisi adı altında bankalardan faiziyle borç almaya mahkum hale getirilmiştir. Akp hükümeti sosyal devlet anlayışından çok uzak olduğunu ve böylece kölelik sisteminin işleyişini bir kez daha gözler önüne sermiştir.

İşçiye emekçiye dayatılan bütün bu olumsuz şartlar altında; daha adil ve eşitlikçi devlet düzeni, şeffaf ve adaletli yönetimle haklarının tüm yönüyle emekçilerimize teslim edildiği, Emeğe ve emekçiye saldırıların ve hak gasplarının yaşanmadığı bir Türkiye umuduyla; cesaretle emeğinin mücadelesini sürdüren işçi kardeşlerimizin yanında yer aldığımızı bilmelerini istiyorum. Alın teriyle hayatlarını sürdüren tüm emekçi kardeşlerimin 1 Mayıs İşçi Bayramını Emek ve Dayanışma Gününü kutluyorum.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri