Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Manisa il teşkilatından çocuklara 23 Nisan sürprizi

Gelecek Partisi Manisa il teşkilatından çocuklara 23 Nisan sürprizi

Ulusal Egemenliğimizin 100. yılında Gelecek Partisi Manisa İl Başkanlığı çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenledi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Selçuk Özdağ, Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin ve Manisa Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Sibel Karaahmetoğlu’nun koordinasyonu ile düzenlenen etkinliklerde, ev ev gezilerek çok sayıda çocuğa kitap ve hediyeler dağıtıldı.

Çocuklara sürpriz ziyaretler

Etkinliğin içeriğine yönelik açıklama yapan Gelecek Partisi Manisa Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Sibel Karaahmetoğlu ” Bu yıl 23 Nisan etkinliklerini, yaşadığımız corona salgın hastalığı nedeniyle sokaklarda doya doya kutlayamayacak olan çocuklarızı; bir nebzede olsa sevindirebilmek için Gelecek Partisi Manisa İl Başkanlığı olarak, çok sayıda çocuğumuzu kapı kapı gezerek ziyaret ettik. kitap ve bir çok hediye dağıttık. 23 Nisan’ın anlam ve önemi üzerine çocuklarımızla sohbet ettik. Onlardaki Atatürk sevgisini gördük. Bizler de çok mutlu olduk. Atamızın Cumhuriyetimizi emanet ettiği çocuklarımızın iyi yetişmiş mutlu bir nesil olmalarını sağlamayı en önemli görev olarak görüyoruz. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”şeklinde konuştu.

O devlet bugün 100 yaşında

Günün anlam ve önemine ilişkin açıklamada bulunan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Selçuk Özdağ, “İmparatorluğumuz yıkılırken dokuz cephede dövüşüyorduk. Hemen hemen bütün cephelerde yenildik ve imparatorluğumuz yıkıldı. Bizim bir çınarımız kururken, yanı başında başka bir çınarımız yeşeriyordu. Sakarya önlerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarıyla beraber Türkiye’nin talih ve tarih sarkacının yeniden yükseldiğini gördük. Ardından Anadolu topraklarından bütün düşmanları kovarak adeta küllerimizden yeniden doğmaya başladık. 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi İlân edilerek, ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ diye haykiranlar; Anadolu’da yeniden bir devlet kurdular. O devlet bugün 100 yaşında!

23 Nisan 1920 hem Millî Egemenliğin bayramı hem Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün dünya çocuklarına armağan etmiş olduğu çocuk bayramı.
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir. Millet iradesi üzerinde başka bir irade yoktur. Bu irade kim olursa olsun ister bir parti ister bir cemaât ister etnisite ister bir mezhep; hepsine dur diyecek bir millet vardır. O millet diyor ki; 23 Nisan 1920’den bu güne yüzyıl geçti. 100. yılın kutlu olsun Türkiye Büyük Millet Meclisi, Millet İradesi, Çocuklarımızın Bayramı, Geleceğiniz kutlu olsun.” ifadelerine yer verdi.

Çocuk bayramımız kutlu olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle açıklama yapan Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin, ” Türkiye Büyük Millet Meclisi’miz yüz yıl önce, istiklâl mücadelemizin sürdürüldüğü en zor günlerde kuruldu ve ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına bayram olarak armağan edildi. Bu yıl ilk defa evlerde kutlanacak olan bayram etkinliklerinin salgın önlemlerine denk gelmesi sebebiyle;bu özel günde evlerinde kalan çocuklarımızı teşkilat olarak ziyaret edip bayramlarını kutladık. Geleceğimizin teminatı minik yavrularımızın sağlığı ve geleceği için şimdilik evde kalmalarını, önümüzdeki yıldan itibaren bayramlarını coşku ve sevinç ile hep birlikte meydanlarda kutlamayı temenni ediyorum. Ulusal Egemenliğimizin 100. yılı ve çocuk bayramımız kutlu olsun.” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri