Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Mardin İl Başkanı Cesur Yücedağ'dan Ermenistan tepkisi

Gelecek Partisi Mardin İl Başkanı Cesur Yücedağ’dan Ermenistan tepkisi

Gelecek Partisi Mardin İl Başkanı Cesur Yücedağ, yaptığı yazılı bir açıklamayla Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırısına tepki gösterdi

Gelecek Partisi Mardin İl Başkanı Cesur Yücedağ, yaptığı değerlendirmede Rusya’nın Ermenistan’ı Azerbaycan üzerine kışkırtarak bölgedeki yeraltı kaynaklarını kontrol altında tutmayı amaçladığını belirtti.

Yücedağ tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

Azerbaycan’da yaşanan son durum hepimizi derinden üzmüştür. Bu durum geçmişte Ermenistan’ın, Azerbaycan’a 1917’de Ekim devrimi yani Bolşevik Devrimi’nden sonra saldırmaya başlamıştır. Tarihten günümüze kadar 28 yıldır işgal ettiği Azerbaycan toprağı Karabağ’a tamamen yerleşmek için provokasyona başvuran Ermenistan maalesef geçen sabahı askeri mevziler ve sivillerin yaşadığı köyleri bombaladı.

Azerbaycan’a tarihten beri düşman gözüyle bakan ve Karabağ’ı işgal eden Ermenistan’a artık gereken cevap verilmelidir. Türkiye, Azerbaycan’a siyasi ve askeri destek vermeli ve Türkiye Cumhuriyeti, varlığını Azerbaycan’ın yanında hissettirmelidir.

Rusya’nın siyasi amacı bölgeyi karıştırarak Azerbeycan’ın yer altı kaynaklarından faydalanmasını engellemeye çalışmasıdır. Rusya, Azerbaycan’ın enerji ihracatına engel olmak için Ermenistan’a açık bir şekilde silah vererek bölgeyi ateşe atmaktadır. Rusya’nın yaptığı bu planı iyi anlayıp stratejik hamlelerle karşılık verilmesi gerekmektedir. Herkes şunu bilmeli ki “Bizim için Karabağ Azerbaycan’dır ve Azerbaycan Türkiye’dir.” Bunu unutmamalıyız. Mardin Gelecek Partisi olarak her zaman milletçe Azerbaycan’ın yanındayız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri