Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi: Öğrencilere yapılan icra takibi geri çekilmelidir

Gelecek Partisi: Öğrencilere yapılan icra takibi geri çekilmelidir

Gelecek Partisi, konuyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Gelecek Partisi, KYK tarafından öğrenim kredilerini ödeyemeyen öğrencilere icra takibi başlatılması hakkında bir açıklama yayınladı.

“Öğrencilere yapılan icra takibi geri çekilmelidir” başlığıyla yayımlanan açıklama, şu şekilde:

Ak Parti iktidarı oy alamadığı, iş bulamadığı, aş veremediği, üniversiteden mezun olup öğrenci kredisini ödeyemediği gençlere hesap soruyor!

Cebinde parası olmayan gençlerin neyini icra edeceksiniz? Cep telefonlarını mı? Evde bir kenarda duran kitaplarını mı?

Kendilerine ve yandaşlarına devletten üç beş maaş verdirenler, devlet işlerini kendi yandaşlarına pas edenler, milyonlarca değerde araçları kendi çocuklarının emrine tahsis edenler, koruma ordusu ile dolaşanlar, boğaz manzaralı yalılarda nargile çekenler. . .  asgari ücretle devlet üniversitelerinde çocuklarını zor koşullarda okutanların evlerine İCRA götürüyorlar.

Gelecek Partisi, iktidarında, tek bir öğrencimize bile öğrenim kredilerinden dolayı icra götürmeyecektir. Parasal imkanı olmayan çocuklarımıza öğrenim kredisi verilecek ve bu krediler çocuklarımız işe girdikten sonra belli bir kısmının geri ödemesi başlanacaktır. Bunu daha önce kamuoyu ile paylaşmıştık, işi olmayan hiçbir çocuğumuz geri ödemeye zorlanmayacaktır.

5 milyon gencimiz öğrenim kredisini ödeyememekle birlikte 300 bin kişiye ise icra takibi çıkmıştır. Defalarca bunu kamuoyu ile paylaşmamıza rağmen Bakan ve Ak Parti iktidarı bu konuda sorumsuz davranmaktadır.

Daha önce İSTİFASINI istediğimiz Gençlik ve Spor Bakanı’nın, istifa etmesi gerektiğini tekrar hatırlatıyor ve talebimizi yineliyoruz.

Gelecek Partisi
Gençlik ve Spor Politika İzleme Kurulu Başkanlığı

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri