Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Pursaklar'da sahaya indi!

Gelecek Partisi Pursaklar’da sahaya indi!

Gelecek Partisi tüm hızıyla esnaf ziyaretlerini sürdürüyor

Birinci olağan kongresini 1 Kasım’da gerçekleştiren Gelecek Partisi, şu ana dek teşkilatlandığı 74 il ve 450’yi aşkın ilçede saha faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor.

Gelecek Partisi Pursaklar ilçe teşkilatı, zor günler geçiren esnafları ziyaret ederek ekonomik gidişata ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin de Pursaklar teşkilatına eşlik ettiği esnaf ziyareti programına Gelecek Partisi Ankara İl Başkan Yardımcısı Zekeriya Akın, Pursaklar İlçe Başkanı Zekeriya Ersarı, İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Dilek Aydın ile ilçe yönetim kurulu ve teşkilat mensupları katıldı.

Esnafın pandemi döneminde mali açıdan zor günler geçirdiğine dikkat çeken Genel Başkan Yardımcısı Silkin, “2021 bütçesinde müteahhitlere 30 milyar TL pay ayrılırken milyonlarca esnafımıza yapılacak olan yardım 5 milyar TL” dedi. Pandeminin ilk döneminde esnafın kredi ile borçlandırıldığını hatırlatan Silkin, “Dükkanı kapalı olan esnafa hibe olarak verilmesi gereken tutarlar kredi olarak verildi. Şimdi de ekonomimizin bel kemiği olan esnafa dalga geçer gibi 500 TL’lik kira yardımı yapıyorlar. Bu; iktidarın önceliklerinin başka olduğunu, sokağın, esnafın ve vatandaşın gerçeklerinden ne kadar uzaklaştığını gösteren vahim bir tablo” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri