Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Selçuk Özdağ için acil toplanıyor

Gelecek Partisi Selçuk Özdağ için acil toplanıyor

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ hakkında başlatılan soruşturmanın ardından Gelecek Partisi acil toplanma kararı aldı.

Partiden yapılan son dakika açıklamasında, “Gelecek Partisi Genel Başkan yardımcısı Selçuk Özdağ hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca resen başlatılan soruşturma ile ilgili olarak Gelecek Partisi Başkanlık Kurulu acil olarak bugün saat 16:00’da toplantıya çağırıldı toplantıdan sonra bir açıklama yapılacak” denildi.

Ne olmuştu?

Selçuk Özdağ, Yeniçağ’dan Orhan Uğuroğlu’nun “YSK zamanında seçim için Erdoğan’ın başvurusunu kabul eder mi?” sorusuna “Gelecek Partisi olarak bu anayasa hükmünü çiğneyen YSK’nın 11 üyesini kamuoyuna afişe ederiz. 81 ile üzerlerinde resimleri ve isimleri bulunan YSK üyelerinin afişlerini üzerlerine, ‘İşte Anayasayı çiğneyenler’ diye kocaman yazı koyar onları afişe ederiz. Gazetelere ve televizyonlara ilanlar veririz. Sokağa çıkamazlar, milletin yüzüne bakamazlar. Dünyayı başlarına yıkar, Anayasayı çiğnetmeyiz” yanıtını vermişti.

Açıklamanın ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ hakkında soruşturma başlatıldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri