Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Silvan İlçe Başkanlığı hizmete girdi

Gelecek Partisi Silvan İlçe Başkanlığı hizmete girdi

Teşkilatlanma çalışmalarına son sürat devam eden Gelecek Partisi, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde başkanlık binasını hizmete açtı

Açılışın ardından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu canlı telefon bağlantısıyla bağlanarak partilileri selamlayarak ilçe başkanlığı hayırlı olmasını diledi.

Gelecek Partisi, Diyarbakır’da çalışmalarına devam ediyor.  Bu kapsamda Diyarbakır Silvan ilçesinde yeni il hizmet binası açıldı. Gelecek Partisi Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Mardin İl Başkanı Cesur Yücedağ, Batman İl Başkanı Abdulbaki Polat, CHP Silvan İlçe Başkanı Abdullah Manaz, Gelecek Partisi Silvan ilçe Başkanı Mehmet Nezir Anlamış, Gelecek Partisi Diyarbakır, Batman, Mardin il ve Silvan ilçe yöneticileri Gelecek Partisi İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve partililer açılışta yer aldı.

Başkan Anlamış: Sizlerle yürümekten şeref duyuyorum

Gelecek Partisi Diyarbakır il Başkanı Aydın Altaç, Gelecek Partisi il ve ilçe yöneticilerin katılımıyla Silvan ilçe başkanlığı yeni hizmet binasının açılışı yapıldı.

Gelecek Partisi Silvan İlçe Başkanı Mehmet Nezir Anlamış açılışta bir konuşma yaparak, “Silvan Gelecek Partisi sevdalıları, Silvan İlçe Binası açılışına hoş geldiniz. İçimde tatlı bir heyecan, büyük bir gurur var. Liderimiz Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun bizlere öncülük ettiği doğrunun, adaletin olduğu bu yolda sizlerle yürümekten şeref duyuyorum. Biz ilçemizdeki  çalışmalarımızda o kadar güzel tepkiler aldık ki, Aramıza bu doğru yolda yürümeye hazır, adaletin olduğu bu yolu seçmeye gönüllü vatandaşlarımız oldu. Bu yolda ilçemizin her karış bölgesini, her kapıyı çalarak vatandaşlarımızla bütünleştik. Silvan hizmete aç olduğu gibi, işsizlik boyutları her geçen gün daha da büyümektedir. İnsanlarımız işsiz ve evine ekmek götüremediği için adeta aile faciası yaşıyor. Ekonomik sebeplerle insanlar canına kıyıyor. İlçe Binası açılışımızı tüm Silvan’ımıza  hayırlı olsun” dedi.

Dil sorunu çözülmeli

Gelecek Partisi Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, “Öncelikle ilçe binamızın açılışına gelerek bizlere o değerli vaktinizi ayırdığınız için şahsım ve yönetim kurulu üyelerimiz adına siz değerli misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ederiz, hoş geldiniz şeref verdiniz. Bizleri son derece onurlandırdınız. Bugün hizmete açmış olduğumuz yeni İlçe başkanlığımız binamızda yapacağımız güzel çalışmalarla Gelecek Partisi Silvan İlçe adına tüm Türkiye’ye duyuracak ve imzamızı atacağız. Gerçekten memleketimizin ve ilçemizin sorunları çoktur. Bugün başlamış bir sorun değil, bugünkü hükümet Türkiye’de 20 yıldır siyaset yapıyor ve çoğu zaman hizmet yaptıklarını dile getiriyorlar. ancak memleketimiz çokta ileriye gitmiş değil, bir dönem bende iktidar partisinin il başkanlığınız yaptım. Bir çok hizmetin önünü kendi çabalarımızla açtık. Bir kez daha bu hizmetlerin önü kesildi biz bu sorunların hepsini biliyoruz. Bu sorunları nasıl çözüme kavuşturacağız. İnşallah yakın bir sürede partimiz Türkiye’de hükümet veya hükümet ortağı olursak o zaman bu sorunları hep beraber çözüp birlikte hareket edeceğiz. Bugün işimiz çok zor ve zahmetlidir. Niye işimiz zor bugünkü hükümet zorba bir hükümettir. Zorbalıklarla ayakta kalıyor. Özellikle bizim bölgemizde zorbalıklar yapıyor. Ne insan hakları yönünden, nede seçim, nede insanlık adına, nede demokratik bir ortam bırakmadan bizimle muamele yapmıyor. bizde o yüzden diyoruz ki, sorunlar çözülür para gelir gider, bizim için çok önemli olan ve bu memleket için asıl önemli olan sorun Kürt sorunudur. Bu sorunun acilen çözülmesi gerekiyor. Kürt dili sorunu da çözülmeli  Kürt Kültürü sorunu da çözülmeli  kanun bakımında da bir Türkün hakları neyse, bir Kürdün de hakları kanunda yer almalıdır ki, bir daha bu topraklarda insanlar öldürülmesin, yıkımlar olması, kan dökülmesin. Bende 20 yıldır siyaset yapıyorum, siyasetle iç içeyim. Bizim için asıl olanda budur. Kürt sorunu çözülmese bütün yollar altında olsa, evlerimiz altında olsa insanlarımız öldürüldükten sonra bize hiç bir faydası yoktur. Onun için bu partinin içinde de var gücümüzle Demokrasinin varlığı ve bu olumsuzlukların da ortadan kaldırılması için  var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Silvan çok acı çekmiş bir ilçe

Gelecek Partisi İl Başkanı Aydın Altaç, “Silvan siyaset konusunda çok deneyimli ve birikimli olan bir ilçe olduğu kadar çok acılar ve bedeller ödeyen bir ilçedir. Bunları hep birlikte yaşadık. 1990’lI yılalar ve öncesi 1980’lı yıllar da olduğu gibi bu günleri de yaşıyoruz. Bunun çözüm adresi siyasettir. Demokratik anlamda standartların yükseltilmesidir. Bununda partimizin kurumları içerisinde Türkiye’deki siyaseti dönüştürme ve Türkiye’deki siyasetin sağlam bir zeminde oturması anlamında büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Bütün muhalefet partileriyle sürekli görüşüyoruz. bizim derdimiz burada üzüm yemek. Türkiye’nin sorunlarını çözmek. Hükümetin de şu anda Yeni kurulan partiler içerisinde, muhalefet partileri içerisinde en çok eleştirdiği, üzerine şiddetle geldiği partilerden bir tanesi de biziz yani gelecek partisidir. Ama onların bilmediği bir şey var. onlar istediği kadar bizi zorlasınlar. istedikleri kadar bizleri tehdit etsinler. Biz hiç bir zaman bildiğimizden şaşmayacağız. Türkiye’ye hizmet etmekten bölgemize hizmet etmekten bir adımda geri durmayacağız” dedi.

Silvan’a hizmet boynumuzun borcu

Altaç, Bugün sizlerle birlikte hizmet binamızı açtık. Diyarbakır’da 10 ilçemizin kongresini yapmış bulunmaktayız. İl Kongremizi gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Diğer ilçelerimizle ilgili kongreleri ciddi hazırlıklarımız var. İnşallah kısa zamanda onları da tamamlayacağız. Teşkilatlarımızı hemen hemen kurmuş bulunuyoruz. eksikliklerimiz olabilir. Silvan2a belki biraz daha geç geldik. Diyarbakır büyük bir şehirdir. 2 milyon hemşerimizin yaşadığı bir şehir ve 1 milyon 100 bin seçmeni olan bir şehir, her tarafa yetişmek zor, ama Silvan bizim için çok özel bir yer Silvan’a da hizmet etmek bizim boynumuzun borcu olsun” dedi.

Esnaf ziyareti

Gelecek Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Silvan İlçe Başkanı Mehmet Nezir Anlamış ile beraberindekilerle Gazi Caddesi, Aşağı çarşı, Karabehlülbey Caddesi ile Eyübi Caddesi üzerindeki esnafları ziyaret etti. Esnaf ziyaretinin ardından Altaç ile beraberindekiler ilçeden ayrıldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri