Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Şırnak İl Başkanı Şahin Sulhan: Bu parti yüzyıllarca süren bir...

Gelecek Partisi Şırnak İl Başkanı Şahin Sulhan: Bu parti yüzyıllarca süren bir siyasi hareket olacak!

Gelecek Partisi Şırnak İl Başkanı Şahin Sulhan, partisinin Midyat İlçe Kongresinde çarpıcı değerlendirmelerde bulundu

Gelecek Partisi Midyat İlçe Kongresine katılan Şırnak İl Başkanı Şahin Sulhan, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Sözlerine Gelecek Partisi’nin bir ihtiyaçtan doğduğunu anlatarak başlayan Sulhan, “Biz maceraperest değiliz. Eğer bir ihtiyaç olmasaydı bu parti kurulmazdı. Hele ki il il, ilçe ilçe gezecek kadar hiç maceraperest değiliz” dedi.

İktidarın gelinen noktada 90’lara değil 70’lere döndüğünü kaydeden Sulhan, “Ekonomi, siyaset, eşit paylaşım gibi konularda, hani o Sayın Cumhurbaşkanının sık sık vurguladığı Eski Türkiye’den çok daha eskiye gidildiğini görüyoruz” diye konuştu.

TL, Dolar karşısında yüzde 150 eridi

Konuşmasında ekonominin geldiği noktaya da dikkat çeken Şahin Sulhan, “Türk Lirası, Dolar karşısında son üç yılda yüzde 150 eridi. Bu dünyanın hiçbir yerinde olmayan bir şeydir. Üçüncü sınıf dünya ülkelerinde bile bu oranlar yüzde 30-40 oranındayken maalesef ülkemizde yüzde 150 bandındadır” ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanının “Türkiye’ye adalet gelsin de isterse kıyamet kopsun” sözlerini hatırlatan Sulhan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Adalet Bakanımız sanki Kamboçya’nın adalet bakanıymış gibi ‘adalet gelsin’ diyor. Sayın Bakanım, bu ülkeye adaleti getirecek olan sizsiniz”

Arınç’ın sahte gözyaşları!

Bülent Arınç’ın geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalara da değinen Sulhan, “O her zaman bildiğimiz, şahit olduğumuz sahte gözyaşlarıyla bir kitap okuduğunu ve o kitaptan sonra Türkiye’de Kürtlerin birçok acı çektiğini dile getiriyor. Sayın Arınç, siz bu ülkede yaşıyorsunuz. Bu ülkedeki insanların neler çektiğini taa Afrika’daki, Asya’daki insanlar bilirken, elli yıldır bu ülkede siyaset yapıp bu ülkenin sorunlarından, dertlerinden bihaber olmanızı esefle karşılıyoruz. İşte bizler bu atmosfer içinde, ülkeyi bu zihniyetle yöneten insanların olduğu bir dönemde Gelecek Partisi’ni kurduk. İllerde, ilçelerde, köylerde, kasabalarda örgütlenerek halkımızın sorunlarını dile getiriyoruz.”

Kurulduğumuz günden beri iktidar halkla ilgilenmeye başladı!

Gelecek Partisi’nin kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin dört bir yanında halkla iç içe olduğunu ve sorunlarını paylaştığını dile getiren Şahin Sulhan, “Belki biz şu anda iktidar değiliz, birçok soruna çare olamayız ama kurulduğumuz günden bu yana iktidar halkın sorunlarını dinlemeye başladı. Bu da bize net olarak iki mesaj veriyor; Birincisi, Gelecek Partisi’nin iktidara geleceğinin mesajıdır. İkincisi ise iktidarın bittiğinin, tükendiğinin ve halkın derdine, sorunlarına bilerek çare olmadığının yegane göstergesidir”

Gelecek Partisi kutuplaşmayı bitirmek için kuruldu

Gelecek Partisi’nin diller ve kimlikler üzerinden siyaset yapmadığının altını çizen Sulhan, “Gelinen noktada 78’lerin sağ-sol savaşlarından daha kötü durumdayız” derken sözlerine şöyle devam etti: “Bugün mevcut siyasi partiler, mevcut siyasi iktidardan dolayı birbirini rakip olarak değil düşman olarak görüyor. İşte Gelecek Partisi, ülkedeki bu kutuplaşmayı yok etmek, bu ülkeye huzuru ve refahı getirmek için kurulup yola çıktı. Bizler bu ülkenin, bu vatanın, bu ülkenin çocuklarının yarınlarını düşündüğümüz için siyaset yapıyoruz”

Parti kurulmadan önce yaptığı bir değerlendirmede, Gelecek Partisi’nin iki yıl içinde büyük kongresini yapacağını öngördüğünü söyleyen Sulhan, “Pandemi şartlarına rağmen büyük kongremizi 10 ay gibi kısa bir sürede yaptık. Bu da Gelecek Partisi’ne olan teveccühü ve inancı gösteriyor” şeklinde konuştu.

Gelecek Partisi yüz yılları bulacak bir siyasi harekettir

Gelecek Partisi’nin diğer siyasi partiler gibi 10-15 yıllık bir siyasi parti olmayacağını vurgulayan Sulhan, şu ifadeleri kullandı: “Gelecek Partisi önümüzdeki seçime odaklı çalışan bir siyasi hareket değildir. Gelecek Partisi, önümüzdeki nesillere, yarının çocuklarına sahip çıkmak için kurulan ve bu doğrultuda siyaset yapan bir partidir. Bundan dolayı ben bu partinin yüz yılları bulan bir siyasi hareket olacağına inanıyorum. Halkımızın, bölgemizin yüz yıla yakındır kangrenleşmiş sorunlarına çözüm olacağına yürekten inanıyorum. Bizim görevimiz de hakka sahip çıkmaktır. Hak neredeyse ona sahip çıkmaktır. Bugün hak Gelecek Partisi’nde ise biz hakka sahip çıkacağız. Hakka sahip çıkacağız ki; yarın çocuklarımızın yüzüne rahatça bakalım. Biz yarının çocuklarına söz veriyoruz: Biz sizin yarınlarınız için çalışacağız”

Şahin Sulhan’ın konuşmasının tamamını dinlemek için:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri