Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Şırnak İl Başkanı Şahin Sulhan, Medya Notu'na değerlendirmelerde bulundu

Gelecek Partisi Şırnak İl Başkanı Şahin Sulhan, Medya Notu’na değerlendirmelerde bulundu

Gelecek Partisi Şırnak İl Başkanı Şahin Sulhan, bölge siyasetine ilişkin Medya Notu'na değerlendirmelerde bulundu

Gelecek Partisi Şırnak İl Başkanı Şahin Sulhan, Medya Notu’na açıklamalarda bulundu. Bölge siyasetine mercek tutan Sulhan, çarpıcı tespitler yaptı.

Bölgemizin Siyasetçilerini 4 Ana başlık altında özetleyebiliriz.

Koltuk işgalcileri, toplum içinde herhangi bir karşılığı olmayan, bu kesim aynı zamanda eziklik psikolojisini de yaşıyor, bunlar unvan meraklısıdır. Bir unvanın arkasına sığınarak koltuk veya makam ile kendi egolarını tatmin ederek toplumda saygı görmeye çalışırlar.

Halk Tacirleri: Siyaseti tamamen ticaret, insanları alınıp satılan birer eşya olarak gören, duygusuz, kişiliksiz karaktersiz olan bu kesimin, tek davası inançları, iktidar güç ve paradır..

Kendini Halkın efendisi olarak görenler, Bu kesim kendilerini halktan üstün görürler ve onların halka değil halkın onlara ihtiyacının olduğunu düşünürler, Bunlar okumuş veya okumamışlar olarak ikiye ayrılsalar da,  Hayata ve topluma bakış açıları aynıdır. Halk onların emrinde ise hizmeti hak ediyor, Halk onların şahsi çıkarları için savaşmıyor, Hizmet etmiyorsa, Güzel olan hiçbir şeyi hak etmiyor…

Kendini halka adayanlar…

Bu kesim rant çıkar iktidar tanımaz, kendi şahsi çıkar geleceğini değil, toplumun çıkar ve geleceğini düşünürler, Bu kesimin mevki makam pek umurlarında değildir. Doğruyu nerede ve hangi koşulda olursa olsun haykırırlar. Çünkü değer kişilik onur ve  fikir sahibidirler, Onlar halkı iktidara köle olarak değil, iktidarı halka hizmet aracı olarak kullanırlar. İşte toplumun ihtiyacı olan siyaset  budur..

Peki yukarıda saydığımız bu 4 Siyasetin sonuçları nelerdir ? Halk üzerinde nasıl bir etkisi olur.
Birinci kesim iktidarda ise hem halkı hem mensubu olduğu siyasi partiyi bitirir. İkinci kesim iktidarda ise halkı bitirir.

Üçüncü kesim iktidarda ise halk cahilleşir.                                                                             

Dördüncü kesim iktidarda ise ülkeye Demokrasi huzur kalkınma gelir ve Halk huzur refah içinde yaşar.

26 yıla yakındır siyaseti yakından takip eden biri olarak zaman zaman gönül ve destek verdiğim partiler olmuştur lakin ilk kez resmi olarak bir partide görev almayı bu kadar içten istedim ve kabul ettim.  

Neden Gelecek Partisi diye sorsak tabii ki birçok sebebi var yalnız en büyük nedenlerinden biri, Gelecek  Partisi’nin liyakate önem vermesi, daha çok fikir sahibi ve halka hizmet bilincinde olan kadrolara önem vermeleri, parti programına baktığımızda da bu ülkede yaşayan herkesin kendini bulacağı, rahatça ifade edebileceği bir program ile halkın karşısına çıkmıştır. Bu kadar güzel kadro ve programdan sonra kendi kendime şunu dedim: Bugün değil de ne zaman ve Gelecek Partisi’nde çalışmayı kabul ettim. Geçen zaman zarfında şahit olduklarımdan sonra iyiki de kabul etmişim

Bir diğer önemli husus Bu yola çıkarken ilk hedefimiz halkı yukarıda saydığım ilk 3 siyasi düşünceden koruyup liyakat sahibi adil ve halk sevdalısı kadrolarla çalışmaktı.                         

Çünkü bir toplumu yönetenler adil ve liyakat sahibi ise o toplumda huzur, refah ve demokrasi gelir. Aksi; liyakatsiz ve adil olmayan yönetimler, kaos, ölüm ve yıkımdır. İşte burada Gelecek Partisi bu halkın geleceği için mücadele ediyor, daha huzurlu, daha demokrat ve müreffeh bir Türkiye için çalışıyor.                                                                                                                 

Geçen 9 ayda ülkeye yeni bir nefes, yeni bir umut getirdiğimizi görüyoruz, kısa bir zaman zarfında Gelecek Partisinin, sesini duyuramayan sessizlerin sesi ve umudu tükenmiş, umutsuz kesimlerin umudu olduğunu görüyoruz. Bu da bize büyük bir enerji ve motivasyon veriyor. Çünkü bizim inancımızda siyaset ve siyasiler, halka efendi değil, derdine derman sorunlarına çare olmak  için vardır. Eğer biz halkımızın sesine ses, derdine derman olmayı başardıysak ne mutlu bize.                                                                                   

Kısa bir süre, farklı bir dil geliştirdik, birleştiren, kucaklayan, ötekileştirmeyen, kutuplaştırmayan… Nefret değil sevgi dilini geliştirdik ve Sadece Gelecek Partisine gönül verenler arasında değil, 83 Milyonu kucaklayan bu dilin meyvelerini toplamaya başlıyoruz. 

Bu örnek çıkışlarımız ile zıt  siyasi fikirler yavaş yavaş birbirlerine hakaret değil, gül uzatıyorlar ve  Allah’ın izni ile bilge liderimizin liderliğinde, güzel kadrolarımızın çalışma ve gayretleri ile halkımızın geleceği için çıktığımız bu yolda daha nice güzel şeylere imza atarak derin ve karanlık güçlerin yarınının karartmaya çalıştığı bu ülkenin bu halkın geleceğine ışık olacağız.. 

Rabbim bizi halkımıza karşın mahcup etmesin..

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri