Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Şırnak İl Başkanı Şahin Sulhan, Medya Notu'na konuştu

Gelecek Partisi Şırnak İl Başkanı Şahin Sulhan, Medya Notu’na konuştu

Bugün yapılan Şırnak 1. Olağan kongresinde delegelerin tamamının oyunu alarak görevi devralan Sulhan, Medya Notu'na özel açıklamalarda bulundu

Pandemi tedbirlerinin gevşetilmesiyle birlikte kongre sürecini başlatan Gelecek Partisi, şu ana dek gerçekleştirdiği yüze yakın ilçe kongresinin yanı sıra il kongrelerinin startını da verdi. Bugün yapılan Şırnak 1. Olağan Kongresinde göreve seçilen Şahin Sulhan, kongreyi yerinde takip etmek için Şırnak’ta bulunan Melik İslam aracılığıyla Medya Notu’nda birtakım değerlendirmelerde bulundu.

Halkın yerel iktidardan da genel iktidardan da umudu kalmadı

Gelecek Partisi’ne doğru tabandan bir akım geldiğini söyleyen Şahin Sulhan, “Halkın ne yerel ne genel iktidardan umudu kalmadı. Yeni bir siyasi yol haritasına ihtiyaç var. Gelecek Partisi’nin bölge sorunlarına olan bakış açısının ve çözüm önerilerinin halk tarafından olumlu karşılanması, halka büyük umut vererek birçok siyasi partiden istifaların ardı ardına gelmesine yol açtı.” diye konuştu. Beklentinin ilerleyen süreçte de bu yönde sürmesini beklediklerini kaydeden Sulhan, “Gelecek Partisi’ne geçişlerin hızlanmasının nedeni, Şırnak’ın kendine özgü sorunlarının olması ve Gelecek Partisi’nin bu sorunlara olan yaklaşımıdır.” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi yerel gündemin birinci sırasında!

Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gelecek Partisi’nin ortaya koyduğu perspektif neticesinde geçen dört ayda dört ilçemizin kurucu yönetimlerini atadık ve kongrelerimizi bitirdik ve nihayet bugün il kongremizi gerçekleştirdik. Henüz ataması gerçekleşmeyen Uludere, İdil ve Güçlükonak ilçelerimizde de başkanlarımızı büyük ölçüde netleşti. Önümüzdeki günlerde onların da ataması gerçekleştirelecek. Gençlik ve Kadın Kolları başkanlarımızı da çok kısa süre içinde duyuracağız. Pandemi başta olmak üzere bütün olumsuzluklara rağmen Şırnak geleceğine sahip çıkıyor ve şu anda siyasi partiler sıralamasında Gelecek Partisi yerel basın bazında birinci sıradadır ve sahadan en aktif olan partidir.”

Milleti HDP – AK Parti kıskacından en güçlü alternatifiz

Bölge halkının HDP – AK Parti kıskacında olduğunu ve yeni bir çözüm arayışında olduğunun altını çizen Şahin, şunları kaydetti: “Şırnak’ta belediyeden genel bir memnuniyetsizlik var. Ne önceki belediye yönetimi ne de şimdiki belediye yönetiminden memnun değiller. Gelecek Partisi, Şırnak’ta milleti HDP – AK Parti kıskacından en güçlü alternatiftir. Sadece genel siyasette değil yerel yönetimlerde de son derece iddialıyız. Aslında talep görünenin çok üzerinde fakat insanlar iş ve aş kaygısıyla gizliden destek verseler de kendilerini belli etmiyorlar.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri