Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi soruyor: Merkez Bankası faiz operasyonu kimin adına çekildi?

Gelecek Partisi soruyor: Merkez Bankası faiz operasyonu kimin adına çekildi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Faiz sebep enflasyon sonuç” felsefesiyle Türk lirasına tarihin en büyük kayıplarını yaşatmaya devam ederken Merkez Bankası faizleri 200 baz puan indirdiğini açıkladı. Gelecek Partisi’nin ekonomi kurmayları, Merkez Bankası’nın faiz kararının gerçekte ne anlama geldiğini irdeledi.

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan:

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, “Bu operasyonu kimin adına çektiniz” sözleriyle Merkez Bankası’nın faiz kararını eleştirdi. Özcan, “Enflasyon TÜİK rakamlarına göre bile TÜFE’de %19 ÜFE’de %44 olmuşken, faizi %16’ ya düşürüyorsanız, Açıklama metninde sanki iktisat biliyormuş gibi ya da bilime ve akla saygı duyuyormuş gibi davranmanıza gerek yok. Biraz sahici olun! “Bu operasyonu kimin adına çektiniz?” dedi.

Serkan Özcan AK Parti hükümetinin ülkeyi göz göre göre derin bir yoksulluğa mahkum ettiğini söyledi.

Mustafa Mente: Merkez Bankası iktidardan kurtulmak istiyor anlaşılan

Gelecek Partisi İletişim Başkanı Mustafa Mente, “Merkez Bankasının yakıcı ekonomik krizi derinleştirip iktidardan toptan kurtulmak için işi hızlandırmaya karar verdiğini düşünüyorum… Ülkemizde şirketler için faizin seviyesi önemlidir ama dövizin seviyesi ondan en az iki kat daha önemlidir.” sözleriyle dikkat çekti.

Kerim Rota: Asgari ücret dünyanın en düşüğü haline gelirken bundan kim fayda sağlar?

“Asgari ücretin neredeyse dünyanın en düşüğü haline gelmesinden kim fayda sağlar” diyen Gelecek Partisi Ekonomi Politikaları Başkanı Kerim Rota, “Akaryakıtta ÖTV indirimi olmasa %22 olacak olan enflasyona rağmen faizi %16’ya indirmenin arkasındaki motivasyon nedir?. Müteahhitlere dövize endeksli garanti ödemelerinin artması ve asgari ücretin neredeyse dünyanın en düşüğü haline gelmesinden kim fayda sağlar?” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri