Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan'dan Bahçeli'ye 'Norşin' yanıtı

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan’dan Bahçeli’ye ‘Norşin’ yanıtı

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, KARAR TV'de Elif Çakır ve Akif Beki'nin konuğu oldu

KARAR TV’de konuk olduğu KARAR Gündem programında gazeteciler Akif Beki ile Elif Çakır’ın sorularını yanıtlayan Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, dün gece yarısı kararnamesi ile Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın görevden alınmasıyla İstanbul Sözleşmesi’nin feshine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Özcan, MHP lideri Bahçeli’nin bugün sosyal medya üzerinden yaptığı Norşin çıkışına da yanıt verdi.

Devlet Bahçeli’nin “Gergeroğlu’nun milletvekilliği düşünce ‘Gül’en yüzü asılan, HDP’nin kapatılmasıyla ilgili dava açılmasından rahatsızlık duyan 11.Cumhurbaşkanı’na diyeceğim de şudur: Artık Güroymak’a Norşin diyen yoktur, o günler geçmiştir. Gül diye dikeni yutturanlar kalmamıştır” sözlerine yanıt veren Özcan, şunları kaydetti:

Norşin, Norşin’dir… Kim ne derse desin?

“Bu ülkede en fazla konuşulan ikinci dile düşmanlık, bir milletin diline bu kadar düşmanlık, kabul edememe… Bahçeli Sayın Davutoğlu’na da “Serok Ahmet” deyip onurlandırması gibi, Norşin’i de kullanarak Güroymaklıları onurlandırmış. Birçok Türk vatandaşı için Norşin Norşin’dir. Memleketin en fazla konuşulan dillerinden biriyle dalga geçmek, onu hakir görmek… Bunu açıklayamıyorum. Bu tutarsızlığı açıklayamıyorum. Türkiye’deki milyonlarca insan için Norşin, Norşin’dir, kim ne derse desin.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,687TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri