Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Tekman’da silip süpürmeye hazırlanıyor! Durmuş Sarıkan: Yarın seçim olsa Tekman’ı...

Gelecek Partisi Tekman’da silip süpürmeye hazırlanıyor! Durmuş Sarıkan: Yarın seçim olsa Tekman’ı alırız

Gelecek Partisi Tekman İlçe Başkanı Durmuş Sarıkan, Medya Notu Genel Yayın Yönetmeni Serhat Ramay’a ilçedeki son durumu ve şehrin atmosferini anlattı.

Gelecek Partisi Tekman kurucu ilçe başkanı Durmuş Sarıkan, “İnşallah hedefimiz ilçemizde Allah nasip ederse AK Parti’yi sandığa gömmek” dedi.

Geçmişte 2 dönem AK Parti Tekman İlçe Başkanı olarak görev yapmış olan Durmuş Sarıkan, Tekman’ın önde gelen ailelerinden.

Davutoğlu’nun parti içi darbeyle AK Parti’den uzaklaştırıldığı andan itibaren AK Parti ile bağlarını koparan Durmuş Sarıkan, “Biz Tekman’da AK Parti’yi AK Parti yapan ekiptik. Ancak parti kuruluş ilkelinden uzaklaştı. Şimdi o değerleri genel başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve Gelecek Partisi yaşatıyor” diye konuştu.

Erzurum’un güney ilçelerinde son durum

AK Parti’nin ve HDP’nin Erzurum’nu güney ilçelerinde belirli bir ağırlığı var. Ancak bizim kanaat önderleri ile ilişkilerimiz çok daha yoğun ve samimi. Hocamızı sevenler çok çok fazla. Biz burada HDP’nin de AK Parti’nin de oylarını alacağız. İlçemizde 14 bine yakın seçmen var. Mahalleler dahil. 14 binin 8 bine yakını HDP’ye oy veriyor. 5 bine yakın da AK Parti’ye oy çıkıyor. Biz Tekman’da Ak Parti’yi yüzde 50’ye eriteceğiz. Bugün seçim olsa biz Tekman’da AK Parti seçmenlerinden 2 bin oy alacak durumdayız. Yaptığımız toplantılarda gördük ki bize gönül veren kanaat önderleri, aşiretler var. HDP seçmenlerinden en düşüğünü söyleyeyim 2 bin 500 oyumuz var. Yarın seçim olsa biz Tekman belediyesi kesin alırız.

AK Parti ve HDP’den Gelecek Partisi’ne büyük geçişler var

Şu an vatandaşın Gelecek Partisi’ne kendiliğinden doğal bir akışı da söz konusu. Bunu gören Ak Parti üye toplamak için inanılmaz bir çaba harcıyor. Buna rağmen kısa süre önce Ak Parti’den 100’e yakın kişi partimize üye oldu. HDP’den Gelecek Partisi’den katılanların sayısı 500’ü geçmiş duruda.

2014-16 arasında ben Ak Parti’de Tekman ilçe başkanıydım. Bu tarihlerde sayın genel başkanımız Ahmet Davutoğlu başbakandı. Bizim harika çalışmalarımız vardı ancak Ak Parti bizi bir mendil gibi kullanıp attı.

Ben o dönem göreve geldiğimde PKK korkusundan dolayı Ak Parti’nin tabelası kömürlük deposundaydı. Ben ellerimile o tabelayı kömürlükten çıkarıp astım. Bana Biz teşkilatı kurduk, bütün imkanlarımızı seferber ettik. AK Parti ile başarıyla geçen 2 seçim geçirdik. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri. Dağdaki örgütle biz göğüs göğüse geldik. Ancak baktık ki biz kullanılıyoruz. Rantlar vardı.

Ben AK Parti Tekman ilçe başkanıyken ilçemizde 4 bin 800 üye güncellemesini yaptırdık. Şu an bu sayı bin 700’lere düştü.

Ben ve ailem Gelecek Partisi’nin birer neferi gibi çalışıyoruz. Kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla. Daraldığımız yerde il teşkilatımızla. Herkesi kucaklayarak yolumuza devam ediyoruz. Gelecek Partisi vizyonuyla, nosyonuyla çok büyük bir parti. Liderimiz sayın Ahmet Davutoğlu hem Türkiye’de hem dünyada marka olmuş bir lider. Dürüstlüğe liyakata önem verdiğim için bugün siyasi hayatıma Gelecek Partisi’nde ve sayın Davutoğlu’nun yanında devam ediyorum.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri