Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi, Tuzla'da esnafın derdini dinledi

Gelecek Partisi, Tuzla’da esnafın derdini dinledi

Gelecek Partisi heyeti, pandemi kısıtlamaları nedeniyle zor günler geçiren esnafın derdini dinledi

Gelecek Partisi, pandemi kısıtlamaları nedeniyle zor günler geçiren esnafı ziyaret etti. İstanbul’un Tuzla ilçesinde gerçekleştirilen programda Şifa Mahallesi esnafını ziyaret eden parti heyetine Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün öncülük ederken programa Gelecek Partisi Tuzla İlçe Başkanı Gökhan Özkan ile teşkilat mensuplarının yanı sıra Gelecek Partisi Enerji Politikaları Başkanı Mehmet Fatih Arslan ile Parti Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Çoktan ve Bayram Ali Akyüz de katılım sağladı.

Sorumsuzluğun cezasını biz çekiyoruz!

Ekonominin kötü gidişatının üzerine salgının tuz biber ektiğinden yakınan Tuzla esnafı, kredi dahi alamadıklarından yakınırken “Yönetenlerin sorumsuz davranışlarının cezasını biz çekiyouz” dediler.

Gelecek Partisi heyetiyle içinde bulundukları sıkıntıları paylaşan bir başka esnaf ise “Bir kongrede 10 bin kişi dip dibe oturuyor ancak bizim lokantamızda 20 kişi mesafeli bir şekilde yemek yiyemiyor. Böyle adalet olmaz” diye konuştu.

Bir fırın sahibiyse kirasını ödemekte dahi güçlük çektiğini belirterek “Kiramızı ödemekte bile zorlanıyoruz. Devletin bize hibe etmesi gereken meblağlar salgın sürecinin başında kredi olarak verildi. Zaten iş yapmayan esnaf bir de kredi yükü altına sokuldu. İşçi çıkarmak durumunda kalıyoruz. Burada birçok arkadaşımız dükkanını devretmeye çalışıyor. Fakat alıcı da yok. Tekrar kredi çekmek istediğimizde de ret yanıtı alıyoruz. Bizi bu batağa sürükleyenlerin çıkıp bir şey söylemesi lazım” ifadelerini kullandı.

Sema Silkin Ün: Cahil ekonomi yönetimi esnafın ekmeğine kan doğradı!

Esnaflarla diyaloğu sırasında ekonomi yönetiminin temel iktisat bilgisinden yoksun olduğunu ve karar alma mekanizmalarının lağvedilerek tüm inisiyatifin tek bir kişinin insafına bırakıldığını kaydeden Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün, “Esnaf arkadaşlarımızın da söylediği gibi esnafımıza hibe olarak verilmesi gereken meblağlar kredi olarak verildi. İkinci dalga sırasında da verilen hibe miktarları adeta esnafımızla dalga geçme anlamı taşıyordu. Cehaletleri yüzünden Merkez Bankası’nın ve Hazine’nin kasasını boşaltan iş bilmezler yüzünden esnafımız perişan oldu. Bir yandan paramız dolar karşısında eriyor, öte yandan hammadde ithal ediyoruz. Esnafın girdi maliyeti artıyor fakat aynı oranda ürünlerine zam yapamıyor. Fakat akıbetini bile bile keyfilikle Merkez Bankası Başkanı bir gece yarısı kararnamesiyle görevden alınıyor. Cahil ekonomi yönetimi esnafımızın ekmeğine kan doğradı. Allah esnafımıza sabır versin” şeklinde açıklamada bulundu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri