Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Van İl Başkanı Abdülhekim Karabıyık, Medya Notu'na partisinin bir yılını...

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdülhekim Karabıyık, Medya Notu’na partisinin bir yılını değerlendirdi

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdülhekim Karabıyık, Medya Notu'na partisinin bir yılını değerlendirdi

Medya Notu’na yazılı bir açıklama yapan Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdülhekim Karabıyık, önemli değerlendirmelerde bulundu.

Karabıyık’ın yazılı açıklaması şöyle:

Meşakkatli ama onurlu, zor ama huzurlu, badireli ama ilkeli ve ahlaklı siyaset yolculuğumuz için özel bir gündeyiz

Kıymetli Vanlı hemşehrilerim,

Gelecek kaygısı içinde onurlu bir hayat mücadelesi veren değerli kardeşlerimiz;

Bu mücadelede ilk günden itibaren öne çıkarak gelecek nesillere bir destan yazmakta olan gelecek gönüllüsü kardeşlerimi ve yol arkadaşlarımı saygı ve muhabbetle selamlıyorum.
Bugün özel bir günde (pandemi kısıtlamalarından dolayı) fiziken bir araya gelemesek de yürekten yüreğe beraber olmanın bahtiyarlığını yaşıyorum.

Meşakkatli ama onurlu, zor ama huzurlu, badireli ama ilkeli ve ahlaklı siyaset yolculuğumuz için özel bir gündeyiz.

Gelecek Partisi’nin kuruluşundan hemen itibaren gerek ilimizde Bahçesaray’daki çığ felaketi ardından Başkale ilçemizdeki deprem ve giderek artan koronavirüs ile mücadele kısıtlamaları ve can kayıplarına rağmen, çok kısa sürede Van’ımızın en işlek caddesinde 1500 metre kare kapalı alana sahip 300 kişilik bir konferans salonumuzu dizayn edip 2030 yılına kadar kira sözleşmemizi yaptık.

Hemen 50 kişiden oluşan il yönetimimizi oluşturduk, toplamda 13 ilçemizden 11 ilçe başkanımızın atamasını gerçekleştirdik, kadın ve gençlik kolları il başkanlarımızın atamalarını yapıp şu ana kadar 6 ilçemizin kongresini tamamlayıp sayın genel başkanımızın da teşrifleriyle coşkulu bir şekilde il kongremizi gerçekleştirdik.

Ardından büyük kongre için 16 delegemizin tamamı ile Ankara’daki 1. Olağan büyük kongremize katılım sağladık.

Şimdi tüm teşkilat birimlerimiz ile saha çalışmalarımızı hız kesmeden yapıyoruz.
Muhtemel yapılacak erken seçim için gelecek partisi Van il teşkilatı olarak hazır olduğumuzu söyleyebilirim. Bu duygu ve düşüncelerimle 12 Aralık 2019 yılında doğumu gerçekleşen Gelecek Partisi, bugün birinci yaşına girdi.

Geride bıraktığımız çok badireli bir yıl içinde, emeği geçen kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Yıl dönümleri sadece anma değil, aynı zamanda muhasebe ve ders çıkartma vesileleridir. Bu duygu ve düşüncelerimle gelecek partimizin birinci yıl dönümünü tebrik ediyor, tüm halkımıza selam ve saygılarımı sunuyorum.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri