Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi ya da Deva'ının önünü kesmek AK Parti için bir iflastır!...

Gelecek Partisi ya da Deva’ının önünü kesmek AK Parti için bir iflastır! Bunu en iyi Erdoğan bilir

Karar’dan Mehmet Ocaktan bugün köşesinde “Millet iradesini bu kadar zorlamak hayra alamet değil” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Yorgun düşmüş iktidarın 2023’e gidebilme ihtimalinin olmadığını belirten Ocaktan, “Ufukta bir baskın seçim var” diye yazdı.

Gelecek Partisi ve Deva Partisi’nin önünü kesmek isteyen Cumhur İttifakı’nın hamlelerine dikkat çeken Mehmet Ocaktan, şu ifadeleri kullandı:

“Erken seçim de nereden çıktı?” diye soranların meseleyi daha iyi anlamaları açısından yasal düzenlemenin özellikle Eylül’de yapılması talebine dikkat çekmek gerekiyor. Öyle anlaşılıyor ki iki partinin önünü kesmek için hızlı bir takvim işletilecek. Bunun anlamı, ufukta baskın seçim var demektir. Çünkü DEVA ve Gelecek Partisi’nin seçimlerde alternatif oluşturma ihtimali Cumhur İttifakı’nın korkularını tetiklemiş bulunuyor.”

Mehmet Ocaktan yazısında şu ifadelere yer verdi:

Ancak hemen hatırlatmakta yarar var; toplumdaki fay hatlarını tetikleyecek ve de rasyonel aklı zorlayacak adımların atılması, beklenildiği gibi iktidar için olumlu sonuçlar üretmesinin garantisi de yok. Eğer siyaseti tabii mecrasından saptırarak, seçmen iradesini zoraki bir yönlendirmeye tabi tutarsanız, hiç beklemediğiniz sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bunun en önemli kanıtı 23 Haziran İstanbul seçimidir, zira fazla sıkıştırıldığında bu toplumun sandıkta ne yapacağı hiç belli olmaz. Dolayısıyla herkesin 31 Mart ve 23 Haziran’ı iyi okumasında fayda var.

Hiç kuşkusuz siyasi birikimi ve tecrübesi dikkate alındığında bütün bu gelişmeleri, siyaseten en doğru değerlendirebilecek olan lider Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dır. Zira o geçmişte kendisinin önünü kesmeye yönelik  bütün baskıların, yasaklamaların millet nezdinde nasıl bir teveccühe dönüştüğünü çok iyi bilmektedir. Dolayısıyla bugün DEVA ve Gelecek Partisi’nin önünü kesmek için atılacak adımların siyaseten bir iflas senaryosu olduğunun farkındadır.

Diyelim ki AK Parti ve MHP tam bir akıl tutulmasıyla millet iradesini zorlayan bir kararla, iki partinin seçimlere girmelerini engelleyen yasayı çıkardılar. Bu yasakçı anlayış, Cumhur İttifakı’nın kurtuluşuna vesile olur mu dersiniz…

Karar’dan Mehmet Ocaktan’ın yazısının tamamını okumak için tıklayın

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri