Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi’den AK Parti’ye ve MHP’ye gönderilen çiçeklerin şifreleri

Gelecek Partisi’den AK Parti’ye ve MHP’ye gönderilen çiçeklerin şifreleri

Küslerin yeniden barışmalarına vesile olan bayram öncesi Gelecek Partisi bütün partilerden bayramlaşmak için randevu istedi ancak bazı partiler dönüş yapmadı bazılarıysa nezaket dolu bu isteği geri çevirdi.

Hatırlanacağı gibi MHP Gelecek Partisi’nin bayramlaşma jestine cevap dahi vermemişti. AK Parti ise ‘programımız dolu’ diyerek geri çevirmişti.

Gelecek Partisi’nin hem AK Parti’ye hem de MHP’ye birer çelenk gönderdiği öğrenildi. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, bu süreçte yaşananları Medya Notu’na değerlendirdi:

Bayramlaşmak için Gelecek Partisi olarak bütün partilerden randevu istedik. MHP dönmedi Ak Parti ise bizimle görüşemeyeceklerini belirttiler. Programları doluymuş. Bu elbette bizi üzdü. Neden üzdü çünkü biz bir siyasi partiyiz onlar da siyasi parti. Ve onlar iktidar partisi. Iktidar demek Türkiye’yi kucaklamak demek. İktidar demek herkesin iktidarı demek. Cumhur ittifakı oluşturmuşlar, gönül seferberliği başlatmışlar. Biz bize yeteriz diye kampanyalar başlattılar. Bu nedenrle onların bizimle ve başka bazı partilerle bayramlaşmayı reddetmezi bizi ayrıca üzdü.

Gönderilen çiçeklerin anlamı ne? Zeytin dalı, kırmızı beyaz güller…

AK Parti’ye ve MHP’ye zeytin dallı, kırmızı beyaz güllerden oluşan çiçekli birer çelenk gönderdik. Zeytin dalı sevgi demektir, zeytin dalı dostluk demektir, zeytin dalı kardeşlik demektir.

Aynı zamanda kırmızı beyaz çiçekler, güller koyduk. Gül aynı zamanda Peygamber Ffendimizin remzidir. O çiçeklerni kırmızı beyaz olması ayyıldızlı bayrağımızı da sembolize eder. Biz Türkiyeyiz mesajı vermek istedik.

Partiler dost-düşman diye ayrılmaz, partiler ülkeye hizmet için vardır.

Biz kimseyle küs değiliz. Kimsenin de bizimle küs olmasını istemeyiz. Bu topraklarda huzur ve barış içinde yaşamamız lazım. Hem Müslümanız hem bu ülkenin vatandaşlarıyız hem de bu ülkeyi yönetmeye talibiz.

O nedenle en sevinçli, en mutlu anımızda küslüğün, dargınlığın unutulduğu bir anda AK Parti’nin ve MHP’nin bize ve diğer partilere bayram randevusu vermemesi oldukça düşündürücü. Milletimiz de bunu takdir edecektir.

Gelecek Partisi olarak biz hem MHP’ye hem de Ak Parti’ye dostluk, kardeşlik elimizi uzattık.

Son seçim öncesi Öcalan’ın mektubunu yayınlatanlar, Öcalan’ın kardeşini televizyona çıkaranlar bizimle bayramlaşmadılar. Bu ayrıntı da milletimizin mutlaka değerlendireceği bir husustur.

Öcalan’ın mektubu Anadolu Ajansı’nda yayınlandığında MHP lideri Sayın Bahçeli ‘olumlu’ bulduğunu söylemişti. Biz bütün bunlara rağmen bayram çiçeğimiz gönderdik.

İnsan ister istemez acaba Sayın Erdoğan’ın, Sayın Bahçeli’nin bayramlaşmanın geri çevrilmesinden haberi yok muydu acaba diye düşünüyor. Eğer bayramlaşma isteğimizin geri çevrildiğinden haberleri olsaydı buna müdahale ederlerdi miydi diye düşünmeden de edemiyorum.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri