Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nde Amasya İl Kongresi dün yapıldı

Gelecek Partisi’nde Amasya İl Kongresi dün yapıldı

Seçimlere tek başına girmek için kongre sürecine hız veren Gelecek Partisi, dün Amasya İl Kongresini de tamamladı

Teşkilatlanma ve saha çalışmalarının yanı sıra kongre sürecine de hız veren Gelecek Partisi’nde Amasya İl Kongresi dün gerçekleştirildi.

Olası bir erken seçime kendi imkanlarıyla girmeyi hedefleyen Gelecek Partisi, yeter sayı olan 41 il kongre tamamlama şartını çok yaklaştı. Dün yapılan Amasya İl Kongresi ile birlikte toplamda 39 il kongresini tamamlayan Gelecek Partisi, bu hafta yapacağı iki il kongresiyle birlikte büyük kongre için geri sayıma geçecek. En geç kasım ayının başında büyük kongresini tamamlaması beklenen Gelecek Partisi, büyük kongrenin ardından altı ay geçtikten sonra seçimlere tek başına girmeye hak kazanacak.

Dün delegelerin ve partililerin yoğun katılımıyla yapılan Amasya İl Kongresi’nde Kurucu İl Başkanı Ali Kurt, delegelerin oylarının tamamını alarak güven tazeledi ve görevini sürdürdü.

Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun videokonferans yoluyla bağlanarak partililere seslendiği kongreye Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Çorum İl Başkanı Gökhan Külcü ile Samsun İl Başkanı Mustafa Yeşilyurt da katıldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri