Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nde Antalya ve Aksaray İl Kongreleri de tamam

Gelecek Partisi’nde Antalya ve Aksaray İl Kongreleri de tamam

Olası bir erken seçime tek başına girmeyi hedefleyen Gelecek Partisi, bugün iki il kongresini daha tamamladı

Seçimlere tek başına girmeyi hedefleyen Gelecek Partisi, bu doğrultuda kongre çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda kongre maratonuna hız veren Gelecek Partisi’nde bugün Antalya ve Aksaray İl Kongreleri de tamamlandı.

Seçim Kanunu’na göre 41 il ve o illerin üçte biri oranında ilçelerde kongrelerin tamamlanması gerekirken Gelecek Partisi, bugün yapılan Antalya ve Aksaray İl Kongreleriyle birlikte toplamda 32 il kongresini gerçekleştirmiş oldu. Şu ana dek 32 ilin yanı sıra 235 ilçede de kongre tamamlanırken kongre süreci önümüzdeki hafta da devam edecek.

Aksaray’da başkan yeniden Muhammed Dilmaç

Aksaray İl Kongresi, delegelerin ve partililerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Kongreye Aksaray İl teşkilatı mensuplarının yanı sıra Gelecek Partisi Ankara İl Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün’ün yanı sıra Kurucular Kurulu Üyeleri Şükrü Kırboğa ile Hakverdi Altuğ da katıldı. Genel Başkan Ahmet Davutoğlu, pandemi tedbirleri ve kolundaki zedelenme nedeniyle kongreye telefonla bağlanarak bir selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Tek liste halinde gidilen kongrede Kurucu İl Başkanı Muhammed Dilmaç, delegelerin oylarının tamamıyla yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

Resim

Antalya’da yoğun katılım ve coşku!

Kongre heyecanının yaşandığı bir diğer il ise Antalya oldu. Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun videokonferans yoluyla bağlanarak partililere seslendiği konuşma, salonda büyük alkış aldı. Kongreye Antalya teşkilatının yanı sıra çevre il teşkilatlarından da büyük ilgi gördü.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci de kongreye katılan isimler arasında yer aldı. Kongrede bir de konuşma yapan Temurci, Gelecek Partisi’nin kısa süre içinde gösterdiği teşkilatlanma başarısına değindi. Genel Başkan Yardımcılar Habibe Çiftçioğlu Başer ve Ümit Yardım da kongreye katılan isimler arasında yer aldı.

Kurucu İl Başkanı Beytullah Demir ise tek liste ile girdiği kongrede yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

Resim

Resim

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri