Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nde Çanakkale İl Kongresi yapıldı

Gelecek Partisi’nde Çanakkale İl Kongresi yapıldı

Kongre sürecine hız veren Gelecek Partisi'nde Çanakkale İl Kongresi de tamamlandı

Olası bir erken seçime kendi logosu ile katılmayı hedefleyen Gelecek Partisi, 39. il kongresini dün Çanakkale’de gerçekleştirdi.

Dün yapılan Çanakkale İl Kongresi’nin ardından toplamda 39 il kongresini tamamlayan Gelecek Partisi, önümüzdeki hafta içinde yapacağı il kongreleriyle birlikte 41 sayısına ulaşarak seçimlere girme yeter şartını sağlamayı amaçlıyor. En geç kasım ayının başında büyük kongresini gerçekleştirmeyi hedefleyen Gelecek Partisi, büyük kongrenin ardından altı ay geçtikten sonra seçimlere tek başına girmeye hak kazanacak.

Dün yapılan Çanakkale İl Kongresine kurucu il başkanı Hüseyin Yıldırım tek listeyle girdi. Delegelerin oylarının tamamını alan Yıldırım, güven tazeleyerek görevini sürdürdü.

Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun videokonferans yoluyla bağlanarak partililere seslendiği kongreye, delegelerin yanı sıra çok sayıda partili de ilgi gösterdi.

İl başkanı Hüseyin Yıldırım, kongrede yaptığı konuşmada “Çanakkale 1.olağan kongremizin hayırlara vesile olmasını dileyerek sözlerime başlamak istiyorum. Sizleri şehitler diyarı Çanakkale’mizde misafir etmekten duyduğum memnuniyeti özellikle belirtiyorum. Bugün burada büyük zorluklar ve güçlükler içerisinde kurulan partimizin 1.olağan il kongresini yapmak için toplanmış bulunmaktayız. Ülkemizin geldiği noktadan rahatsızlık duyan, geleceğinden endişe eden ve içinde memleket sevdası taşıyan insanların kurduğu Gelecek Partisi bugün Türkiye’de gelecek adına çok güzel işlere imza atmakta ve iktidar dışında her kesimden takdir görmektedir, üstelik bunu çok kısa sürede yaptık, ülkemizde yapıcı muhalefet nasıl yapılır bu şiarla yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri