Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nde İstanbul ve Ankara il kongrelerinin tarihi kesinleşti

Gelecek Partisi’nde İstanbul ve Ankara il kongrelerinin tarihi kesinleşti

Koronavirüs tedbirlerinin azaltılmasıyla beraber teşkilatlanma ve saha çalışmalarına hız veren Gelecek Partisi’nde kongre süreci de geçtiğimiz ay başladı.

İlk kongresini geçen ay içerisinde Ardahan’ın Merkez ilçesinde gerçekleştirerek kongre sürecini başlatan Gelecek Partisi, Ardahan’ın ardından Bitlis, Şanlıurfa, İstanbul, Konya, Ankara, Diyarbakır, Kocaeli, Bartın, Sakarya, Bingöl, Batman, Van gibi illerde ilçe kongrelerini yapmaya başlarken şu ana dek 80’i aşkın ilçe kongresini tamamladı. İlk il kongresini ise cumartesi günü Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun da katılımıyla Batman’da yapan parti, ikinci il kongresini de bugün Ardahan’da yine Davutoğlu’nun katılımıyla tamamladı.

Ankara il kongresi

Gelecek Partisi’nde Ankara’da da kongre hareketliliği yaşanırken bugün yapılan Elmadağ ve Altındağ kongreleriyle birlikte toplam 11 ilçe kongresi tamamlanarak il kongresi yapma hakkı da elde edildi. Siyasi Partiler Kanunu’na göre o ilin üçte biri oranında ilçede kongrelerin tamamlanması gerekirken, Gelecek Partisi 11 ilçede kongre yaparak bu hakkı elde etmiş oldu.

Konuya ilişkin Medya Notu’na açıklamalarda bulunarak Ankara’daki kongre süreciyle ilgili bilgiler aktaran Gelecek Partisi Ankara İl Başkan Yardımcısı ve İletişim Başkanı Özlem Özcan, kısa bir süre içinde il ve ilçe teşkilatlanmalarının büyük bir bölümünü tamamladıklarını belirtirken, il kongresi için de tarih verdi. Özcan, “İl kongremizi 23 Ağustos Pazar günü yapacağız, bütün Ankaralı hemşehrilerimizi Yenimahalle Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi’ne heyecanımıza ortak olmaya bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Ankara İl Kongresi, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun da iştirak edeceği bir organizasyonla 23 Ağustos Pazar 2020 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi’nde yapılacak. Kompleks, Yunus Emre Mahallesi Çatalkaya Sokak no:5 Yenimahalle adresinde bulunuyor.

İstanbul il kongresi

Gelecek Partisi’nde kongre heyecanının yaşandığı bir diğer il ise İstanbul. Şu ana dek 17 ilçe kongresinin gerçekleştirildiği İstanbul’da da il kongresi tarihi belli oldu. İstanbul’daki kongre süreçleriyle ilgili olarak Medya Notu’na konuşan Gelecek Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve İletişim Başkanı Muhammed Alpaslan, “Şu ana kadar İstanbul’da 32 kurucu ilçe başkanımızın atamasını gerçekleştirdik. Çok kısa bir süre içinde bu sayıyı 39’a tamamlayarak İstanbul’un her noktasında çok daha etkin hale geleceğiz. Kısa bir süre içinde 17 ilçede kongrelerimizi tamamlayıp, il kongresi yapma hakkı elde ettik. Bayramdan sonra da ilçe kongrelerimizi yapmaya devam edeceğiz. İl kongremize Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu da teşrif edecekler. İnanıyorum ki büyük bir coşku içinde geçecek.” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi İstanbul il kongresi, 16 Ağustos 2020 tarihinde, Halkalı Merkez, Aytaç Mevkii, Fatih Cd. Küçükçekmece adresinde gerçekleştirilecek.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,686TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri