Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nde İzmit ilçe başkanlığına Ömer Uçar seçildi

Gelecek Partisi’nde İzmit ilçe başkanlığına Ömer Uçar seçildi

Kongre çalışmalarına son sürat devam eden Gelecek Partisi şu ana kadar 170 ilçe ile 8 il kongresini tamamladı

Gelecek Partisi İzmit İlçe Teşkilatının 1. Olağan genel kuruluna tek listeyle gidildi. 25 yönetim kurulu, 108 il kongre delegesinin belirlendiği genel kurulda ilçe başkanlığına Ömer Uçar seçildi. Uçar, delegelerin oylarının tamamını alarak göreve geldi.

Teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren Gelecek Partisi Kocaeli teşkilatı ilçe kongrelerine devam ediyor. Gebze, Gölcük, Derince kongrelerini tamamlayan Gelecek Partisi, İzmit ilçe kongresini de yaptı. İzmit Mehmet Alipaşa Mahallesi Demokrasi Bulvarındaki ilçe merkezinde gerçekleştirilen genel kurulda divan başkanlığına Eyüp Gençer, yardımcılıklarına Çiğdem Cengiz ile Nurşen Çil seçildi. İl başkanı Ömer Faruk Başaran, genel başkan yardımcısı Doğan Demir, başta olmak üzere il başkan yardımcıları, gençlik ve kadın kolları başkanları, ilçe başkanlarının tam kadro hazır bulunduğu genel kurulda kurucu ilçe başkanı Gülşen Efe de bir konuşma yaptı.

Gülşen Efe: Partimin emrindeyim

İlçe başkanı Gülşen Efe, üniversite eğitimi nedeniyle verimli olamayacağı için aday olmadığını ancak partisinin emrinde olduğunu söyleyerek, tek aday olan Ömer Uçar’a görevinde başarılar diledi.

Başkan adayı Ömer Uçar ise yaptığı konuşmada, kuruluşundan itibaren görev aldığı partisinde yoluna ilçe başkanı olarak devam etmenin onurunu yaşadığını belirterek, “Oluşturduğum yönetimimle partimizi birince parti yapmak için gece gündüz çalışacağız. Şahsıma duyulan güveni boşa çıkarmayacağım. Beni bu göreve layık gören başta genel başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu olmak üzere, yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcımız Doğan Demir ve il başkanımız Ömer Faruk Başaran’a teşekkür ediyorum” diye konuştu. İl başkanı Ömer Faruk Başaran da yaptığı konuşmada çok zorlu bir süreçte partilerini kurduklarını belirterek, “Pazar günü yapılacak Darıca ve Körfez kongreleri ve 28 Ağustos’ta yapılacak il kongremizle süreci tamlamış olacağız” diye konuştu.

HDP’de kalınca hain, AK Parti’ye geçince milli!

Gelecek Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir de yaptığı konuşmada HDP’den istifa eden belediye başkanlarının AK Parti’ye transfer edilmelerine tepki gösterdi. HDP’nin yerel seçimlerde kazandığı 65 belediyeden 40’ına kayyım atandığını vurgulayan Doğan Demir, “31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra, seçilmiş 6 belediyenin eş başkanlarına KHK’dan ihraç gerekçesiyle mazbata verilmedi. Çeşitli nedenlerle görevden alınan belediye başkanları terör suçlusu ilan edildi. Bir süre önce de Mardin Midyat’ta, HDP’nin 3 belediye meclis üyesi partilerinden istifa ederek AK Parti’ye katıldı. Son olarak HDP’den istifa eden Batman Kozluk Belediye Başkanı ve Batman Kozluk Bekirhan Belde Belediye Başkanı da AK Parti’ye katıldı. Halk tarafından seçildikleri partileri HDP’de kalmayı tercih edenlerin bir bölümü terörist ilan edilip hapse tıkıldı. Bazıları ise görevlerinden alınıp yerlerine kayyım atandı. HDP’de görevine devam eden seçilmişler terörist ve vatan haini olarak damgalandılar. Görev yerlerine kayyım atandı! Öte yandan, HDP’den Ak Parti’ye transfer olanlar ise bir anda milli ilan edildiler! FETÖ meselesinde olduğu gibi yine çifte standart uygulanmaya devam ediliyor. Çifte standart koşulları, adaletsiz uygulamalar ve adam kayırmacılık nedeniyle toplumdaki derin kutuplaşma ülkemizdeki kanayan yara olmaya devam ediyor. İktidarı, sağduyulu olmaya davet ediyoruz!”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri