Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nde kongre maratonu yarın 3 il kongresiyle devam ediyor!

Gelecek Partisi’nde kongre maratonu yarın 3 il kongresiyle devam ediyor!

Şu ana dek 35 il kongresini tamamlayan Gelecek Partisi'nde kongre maratonu yarın üç il kongresiyle devam edecek

Olası bir erken seçime tek başına girmeyi hedefleyen Gelecek Partisi’nde bugün yapılan Ankara İl Kongresi ile 35 il kongresi tamamlanırken 245 ilçe kongresi de gerçekleştirildi.

Seçim Kanunu’na göre seçimlere tek başına katılmak için 41 il kongresinin tamamlanması gerekirken yarın yapılacak olan üç il kongresi ile Gelecek Partisi toplamda 38 il kongresini bitirmiş olacak.

Yarın, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Aydın İl Kongrelerinin yapılacağı Gelecek Partisi’nde önümüzdeki hafta yapılacak olan il kongreleriyle beraber yeter sayısı olan 41 il kongresini ulaşılması bekleniyor. İl kongrelerinin tamamlanmasının ardından büyük kongresini en geç kasım ayında gerçekleştirecek olan Gelecek Partisi, büyük kongrenin üzerinden altı ay geçtikten sonra seçimlere tek başına girmeye hak kazanacak.

Gelecek Partisi Gaziantep İl Başkanı Bekir Öztekin, Aydın İl Başkanı Ali İhsan Dilmen ve Kahramanmaraş İl Başkanı Arif Gedemenli’nin tek listeyle gireceği kongrelere delegelerin yanı sıra partililerin de yoğun katılımı bekleniyor.

Kahramanmaraş İl Kongresi saat 14:00’te, Aydın ve Gaziantep İl Kongreleri ise saat 16:00’da başlayacak. Kongreler, Gelecek Partisi’nin resmi Twitter, Facebook ve YouTube hesaplarının yanı sıra Medya Notu’nun Twitter hesabı üzerinden de canlı olarak takip edilebilecek.

Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ise üç ile de videokonferans yoluyla bağlanarak birer konuşma yapacak.

https://twitter.com/GelecekPartiTR/status/1312085036712308736?s=20

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri