Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nde Mersin ve Osmaniye İl Kongreleri bugün Davutoğlu'nun katılımıyla yapılacak

Gelecek Partisi’nde Mersin ve Osmaniye İl Kongreleri bugün Davutoğlu’nun katılımıyla yapılacak

Gelecek Partisi'nde yarın iki il kongresi daha gerçekleştirilecek

Kongre maratonuna yarın Mersin ve Osmaniye İl Kongreleri ile devam edecek olan Gelecek Partisi, toplamda 41 il kongresini tamamlamış olacak.

Şu ana dek 39 il kongresini gerçekleştiren Gelecek Partisi, iki il kongresini daha yaparak toplamda 41 sayısına ulaşmış olacak ve büyük kongresini yapmaya hak kazanacak.

Seçim Kanununa göre, bir siyasi partinin kendi logosu ve ismiyle seçimlere girebilmesi için en az 41 il kongresini ve o illerin üçte biri oranındaki ilçe kongresini gerçekleştirmesi gerekirken Gelecek Partisi kurulduktan yaklaşık 10 ay gibi rekor bir süre içinde bu hakkı elde etmiş olacak. Seçim Kanunu gereği seçimlere tek başına katılabilmek için büyük kongrenin ardından altı ay geçmesi gerekiyor. Gelecek Partisi’nde büyük kongrenin en geç Kasım ayı başında yapılması gerekirken 2021 Mayıs ayından itibaren yapılacak herhangi bir seçime tek başına girme hakkı elde edilmiş olacak.

Bugün yapılacak olan Mersin ve Osmaniye İl Kongrelerine Genel Başkan Ahmet Davutoğlu da katılacak.

Gelecek Partisi Mersin İl Kongresi saat 11:00’de Mersin Kongre ve Sergi Sarayı’nda, Osmaniye İl Kongresi ise saat 15:30’da Karaoğlanoğlu Caddesi Park Sitesi önü adresinde gerçekleştirilecek.

Kongreler, Gelecek Partisi ve Ahmet Davutoğlu’nun resmi sosyal medya hesaplarının yanı sıra Medya Notu’nun Twitter hesabı üzerinden de canlı olarak izlenebilecek.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri