Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nde Sakarya İl Yönetimi hazır

Gelecek Partisi’nde Sakarya İl Yönetimi hazır

Geçtiğimiz ay Sakarya İl Başkanlığı görevine atanan Fatih Sevindik, il yönetim kurulunu ilan etti

Geçtiğimiz ay göreve gelen İl Başkanı Fatih Sevindik, il yönetim kurulunun oluşturulduğunu açıkladı.

50 kişiden oluşan il yönetim kurulunun duyurulmasının ardından önümüzdeki günlerde yürütme kurulunun da açıklanması bekleniyor.

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Fatih Sevindik, il yönetim kurulu listesini valiliğe teslim ettikten sonra bir açıklama yaptı.

Başkan Sevindik’in açıklaması şöyle:

Gelecek Partisi 12.12.2019 tarihinde Anadolu’nun tüm renklerini bünyesinde barındıran 152 cesur insanın bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren çok kısa süre içerisinde Anadolu’da ve Trakya’da teşkilatlanmış, 1 Kasım 2020 tarihinde 1. Olağan Büyük Kongresini gerçekleştirerek seçimlere katılma şartını da yerine getirmiştir.

              Mevcut iktidarın olumsuz uygulamaları neticesinde siyasete olan inancın azaldığı, otoriterleşmenin yaygınlaştığı, korku ikliminin hakim olduğu bir ortamda Gelecek Partisi milletimizin nazarında bir umut ışığı olarak kurulmuştur. 2018 ve 2019 yıllarında 5 yeni parti kurulurken Gelecek Partisi’nin kuruluşundan sonra sadece 2020 yılında 27 yeni parti kurulmuştur. Gelecek Partisi, korku iklimini dağıtmada ve siyasetin tekrar milletimiz için umut olmasında öncü rolü üstlenmiştir. Gelecek Partisi’nin açtığı yolu diğer siyasi partiler de takip etmiştir.

              Kısa bir süre önce Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanlığı gibi onurlu ve kutsal bir görev şahsıma tevdi edilmişti. Bu hareketin başlangıç noktasını oluşturan “Dostlar Platformu”ndaki cesur arkadaşlarla, yine kuruluş aşamasında bizlerle birlikte olan kurucularımızla ve Gelecek Partisi ailesine yeni katılan ve bizlere güç veren değerli üyelerimizle birlikte yeni İl Yönetim Kurulumuzu oluşturmuş bulunmaktayız. İl Yönetim Kurulumuz Sakarya’mızın tüm toplumsal katmanlarını temsil etmektedir.

Bundan sonra da Sakarya’mızın tamamında, mahallelerden sandıklara kadar teşkilatlanmamız hızla devam edecektir.          

              Gelecek Partisi Sakarya İl Teşkilatı Sakaryalı hemşehrilerimizin sesi olacaktır. Konuşulamayanı konuşacak, söylenemeyeni söyleyecektir. Genel siyasette olduğu gibi yerel siyasette de etkili ve çözüm odaklı muhalefet anlayışını sürdürecektir. Başta yerel yönetimler hizmetleri olmak üzere koalisyon hükümetinin tüm icraatları yakından takip edilecektir.

Söz verildiği halde bir türlü hayata geçirilemeyen bin yataklı hastane, adliye binası, sulama ve toplulaştırma projeleri, ve diğer yarım kalan yatırımlar yakinen takip edilecektir. Bataklığa saplandığı ifade edilen Arifiye-Karasu demiryolu projesi ve Sakarya’nın göz bebeği olan tank-palet fabrikasındaki iddialar kamuoyunun gündemine getirilecektir. Seçimi kazanmak için belediye başkan adayları hemşehrilerine adeta cennet vadetmişlerdi. Görev sürelerinin neredeyse yarısını doldurmalarına rağmen gözle görünür ve elle tutulur hiçbir icraatlarının olmadığını gözlemlemekteyiz. Bundan böyle aksayan yerel hizmetleri de halkımıza birebir anlatacağız. 

Kendileri beş bin kişilik salonlarda parti kongreleri yaparken beş masalık lokantaları, kafeleri, kafeteryaları, kahvehaneleri kapatarak halkımızı ve esnafımızı nasıl mağdur ettiklerini korkusuzca konuşacağız.

Bugün itibariyle yeni İl Yönetim Kurulumuzu Sakarya Valiliği’ne teslim etmiş bulunmaktayız. Hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan korkusuzca sorumluluk üstlenen ve görev alan yol arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Uzun yıllar Sakarya’mıza ve Türk siyasetine birlikte hizmet edeceğiz. Kuruluştan beri emeği geçen, katkı sağlayan tüm arkadaşlara da teşekkürlerimi bir kez daha yineliyorum.

Teşkilatımızın Sakarya’mız için güzel ve faydalı hizmetler yapmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri