Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nde Sakarya ve Erzurum İl Kongreleri bugün yapılacak

Gelecek Partisi’nde Sakarya ve Erzurum İl Kongreleri bugün yapılacak

Gelecek Partisi'nde bugün iki il kongresiyle maraton devam edecek

Kongre sürecini tüm hızıyla sürdüren Gelecek Partisi, bugün Sakarya ve Erzurum İl Kongrelerini tamamlamış olacak.

Haziran ayı sonunda ilk kongresini Ardahan Merkez ilçede yaparak kongre sürecine start veren Gelecek Partisi, seçimlere tek başına katılmak için bir an önce yeter sayıya ulaşmayı amaçlıyor.

Şu ana dek 180 ilçede kongrelerini tamamlayan Gelecek Partisi, 15 il kongresini de gerçekleştirmiş durumda. Seçimlere katılmak için ise 41 ilde ve o illerin üçte biri sayısındaki ilçelerde kongrelerin tamamlanmış olması ve ardından da büyük kongrenin yapılması gerekiyor. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, daha önce konuya ilişkin yaptığı açıklamada en geç ekim ayı içinde büyük kongrenin de tamamlanacağını belirtmişti.

Gelecek Partisi Sakarya Kurucu İl Başkanı Ender Serbes ve Kurucu Erzurum İl Başkanı Mustafa Zinnur Kara’nın tek listeyle gireceği il kongreleri bugün gerçekleştirilecek. Sakarya İl Konresine çok sayıda Genel Başkan Yardımcısı ile Kurucular Kurulu Üyesi, Parti Yönetim Kurulu Üyesinin yanı sıra delegelerin ve partililerin katılımı bekleniyor. Sakarya’daki kongre saat 14:00’te başlayacak. Kongre, Karasu Caddesi No: 54 adresindeki Hünkar Park adlı mekanda yapılacak.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise koluna aldı darbe nedeniyle doku zedelenmesi geçirdiği için kongreye telekonferans yoluyla bağlanarak partililere seslenecek.

Gelecek Partisi Erzurum İl Kongresi ise saat 11:00’de başlarken Gelecek Partisi Erzurum İl Başkanı Mustafa Zinnur Kara, kişisel Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaparak KOVID-19 tedbirleri nedeniyle sadece seçim işlemlerinin gerçekleştirileceğini ve kongrenin partililere ve halka kapalı olacağını duyurdu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri