Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nde Zonguldak, Bayburt ve Niğde İl Kongreleri bugün gerçekleştirilecek

Gelecek Partisi’nde Zonguldak, Bayburt ve Niğde İl Kongreleri bugün gerçekleştirilecek

Koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmesiyle birlikte Haziran ayı sonunda kongre sürecini başlatan Gelecek Partisi'nde bugün üç il ve iki ilçe kongresiyle maraton devam edecek

Haziran ayı sonunda ilk kongresini Ardahan Merkez ilçede yaparak kongre sürecine start veren Gelecek Partisi, seçimlere tek başına katılmak için bir an önce yeter sayıya ulaşmayı amaçlıyor.

Şu ana dek 170 ilçede kongrelerini tamamlayan Gelecek Partisi, 13 il kongresini de gerçekleştirmiş durumda. Seçimlere katılmak için ise 41 ilde ve o illerin üçte biri sayısındaki ilçelerde kongrelerin tamamlanmış olması ve ardından da büyük kongrenin yapılması gerekiyor. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, daha önce konuya ilişkin yaptığı açıklamada en geç ekim ayı içinde büyük kongrenin de tamamlanacağını belirtmişti.

Gelecek Partisi’nde kongre heyecanı ise bugün üç il ve iki ilçe kongresiyle devam edecek. Hakkari Yüksekova ve Kahramanmaraş Ekinözü ilçe kongrelerinin yanı sıra Zonguldak, Bayburt ve Niğde il kongreleri de bugün yapılacak.

Hakkari Yüksekova İlçe Kongresi saat 11:00’de başlarken Kahramanmaraş Ekinözü İlçe Kongresinin başlangıç saati ise 13:00.

Öte yandan Zonguldak, Bayburt ve Niğde İl Kongreleri de bugün yapılacak. Zonguldak’a gitmesi beklenen Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ise rahatsızlığı nedeniyle her üç il kongresine de telekonferans yoluyla bağlanarak partililere ve delegelere seslenecek. Zonguldak ve Niğde’deki 1.Olağan İl Kongrelerine çok sayıda Genel Başkan Yardımcısı ile Parti Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurucular Kurulu Üyelerinin katılımı bekleniyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri