Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi’nden açıklama: Kanal İstanbul yalnızca iktidarın meselesi değildir

Gelecek Partisi’nden açıklama: Kanal İstanbul yalnızca iktidarın meselesi değildir

Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Toplantısı sonrası Parti Sözcüsü Selim Temurci tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Kanal İstanbul’a “İktidarı destekleyenler veya desteklemeyenlerin meselesi” olarak bakılmaması gerektiğinin belirtildiği açıklamada, “Gelecek Partisi asla ve asla Kanal İstanbul’un yapılmasına karşı değildir” görüşlerine yer verildi.

Gelecek Partisi tarafından yapılan açıklamanın satır başları şöyle:

Kanal İstanbul’a taraftar değiliz

Kanal İstanbul iktidarı destekleyenlerin veya desteklemeyenlerin meselesi değildir. Bu meseleye takım tutar gibi fanatik bir gözle bakmamak gerekir İstanbul hepimizin, Türkiye hepimizindir. Gelecek Partisi olarak Kanal İstanbul’a bakış açımız budur. Konuyla ilgili bilimsel verilere dayanan çok güzel bir rapor yayımladık. Gelecek Partisi asla ve asla Kanal İstanbul’un yapılmasına taraftar değildir.

Libya konusunda tavrımız nettir

Libya konusunda tavrımızı net bir şekilde ortaya koyduk. Türkiye’yi Akdeniz’in içine hapsedecek uygulamalara karşı, Türkiye’nin güvenliği için yapılan anlaşmayı oldukça değerli görüyoruz.
Daha önce de Türk askerimizin muharip bir güç olarak sahada olmasını istemediğimizi belirtmiştik. Cumhurbaşkanımız da askerimizin muharip bir güç olarak sahada olmayacağını söyledi.

Türkiye’nin rasyonel bütün diplomasi araçlarını kullanarak bölgede huzuru sağlamak için gerekli adımları atacağına inanıyoruz. Bu konuda çabalarımıza da devam edeceğiz.

TÜİK Enflasyon verileri toplumda sorgulanır rakamlardır

TÜİK’in açıkladığı bir enflasyon rakamları ile vatandaş olarak bizim yaşadığımız enflasyon arasında fark var. Tarımsal ürünlerde %30’un üzerinde bir fiyat artışı görüyoruz. TÜİK enflasyon verileri toplumda sorgulanır rakamlardır. Şayet toplumda böyle bir durum varsa bunun hesabını ülkeyi yönetenler çok zor verirler. Merkez Bankası, TÜİK gibi yapı yapıların bağımsız olması gerekir. Bağımsız izleme kurulları enflasyondan başlayarak ekonomiyi takip etmelidir.

Yalnızca yanlışa muhalefetiz

Gelecek Partisi olarak muhalefet partisiyiz. Muhalefetin bir etiği olması gerektiğine inanıyoruz. Biz Gelecek Partisi olarak yanlışa muhalefet, doğrunun ise her zaman yanındayız.

3 İlde kurucu başkanlarımızı belirledik

Bugün itibariyle kurucu il başkanlarımızı belirlemeye başladık. İstanbul, Ankara ve Konya illerimizde kurucu il başkanlarımızı belirledik. İstanbul’da İsa Mesih Şahin, Ankara’da Osman Hakan Kılıç, Konya’da Hasan Ekici kurucu il başkanlarımız oldu.

Üye kayıtlarına başlayacağız

Önümüzdeki haftadan itibaren web sitemiz ve il teşkilatlarımız üzerinden partimize üye kayıtlarımızı almaya başlayacağız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,686TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz