Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden asgari ücret açıklaması: İktidar çalışanları açlık sınırında tutmayı tercih etti

Gelecek Partisi’nden asgari ücret açıklaması: İktidar çalışanları açlık sınırında tutmayı tercih etti

Gelecek Partisi, bugün açıklanan asgari ücretin ardından resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden bir açıklama yaptı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un kabine toplantısının ardından açıkladığı asgari ücret miktarı hayal kırıklığı yaratırken Gelecek Partisi’nden ardı ardına tepkiler gelmeye devam ediyor.

Gelecek Partisi, resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamayla karara tepki gösterdi.

İktidar çalışanları açlık sınırında tutmayı tercih etti başlığıyla yapılan açıklamada “İktidar, açıkladığı resmi gıda enflasyonu üzerine aylık 11 Türk Lirası sadakayı layık görmüş oldu. Üstelik 4 Ocak’ta açıklanacak olan Aralık ayı gıda enflasyonu yüzde %3’ün üstünde çıkarsa, daha 4 Ocak gününde çalışanın sofrasından bu 11 TL’yi geri almış olacak” ifadelerine yer verildi.

GELECEK PARTİSİ EKONOMİ POLİTİKALARI BAŞKANLIĞI imzasıyla yayımlanan açıklamanın tamamı şu şekilde:

Asgari ücret %21.5 artışla net 2.324,7 TL den 2.825,9 TL’ye yükseltildi. Aynı dönemde gıda enflasyonu ise % 21.08 olarak gerçekleşti. Böylece iktidar asgari ücretle çalışan milyonlarca kişiye, açıkladığı resmi gıda enflasyonu üzerine aylık 11 Türk Lirası sadakayı layık görmüş oldu. Üstelik 4 Ocak’ta açıklanacak olan Aralık ayı gıda enflasyonu yüzde %3’ün üstünde çıkarsa, daha 4 Ocak gününde çalışanın sofrasından bu 11 TL’yi geri almış olacak.

Herkes kendine yakışanı yapıyor. Çitçi desteklerine müteahhitlere ödeyeceği garantinin üçte ikisini layık görenlerin, eğitime Hazine Maliye bakanlığı bütçesinin dörtte birini ayıranların, asgari ücretten anladığı Çin’den daha ucuz işgücü olmayı pazarlamaktır.

https://gelecekpartisi.org.tr/duyuru/iktidar-calisanlari-aclik-sinirinda-tutmayi-secti

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri