Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden asgari ücret teklifi: Net 3 bin 300 TL olmalıdır

Gelecek Partisi’nden asgari ücret teklifi: Net 3 bin 300 TL olmalıdır

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımla partisinin asgari ücrete ilişkin teklifini yineledi

Daha önce Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ve Parti Sözcüsü Serkan Özcan tarafından dile getirilen asgari ücret önerisi Özcan tarafından yeniden gündeme getirildi.

TÜİK’in asgari ücrete ilişkin teklifini 2 bin 790 tl olarak açıklamasının ardından Gelecek Partisi de bir açıklama yaparak asgari ücretin net 3 bin 300 TL olması gerektiğini belirtmişti.

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımla partisinin asgari ücrete ilişkin teklifini yinelerken “Gelecek Partisi için siyasetin öznesi de odağı da İNSAN’dır.” ifadelerini kullandı.

Özcan, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “ASGARİ ÜCRET NET 3300 TL OLMALIDIR Gelecek Partisi için siyasetin öznesi de odağı da İNSAN’dır. Siyaseti “insan onurunu korumak ve yüceltmek” için yapan bir kadro hareketiyiz. Bugün ülkede yaşanmakta olan yoksullaşmayı ve gelir adaletsizliğini bu bakış açısıyla ele alıyoruz.”

Yoksulluk sınırının 8197TL olduğu bir ülkede, asgari ücretin net 3300 TL olması popülizm değildir

Devletin asgari ücretliler için prim ve vergileri karşılamakla yükümlü olduğunu dile getiren Gelecek Partisi Sözcüsü, sözlerine şöyle devam etti: “Tüm çalışanlar için, Asgari Ücrete kadar yapılan vergi ve primler devlet tarafından karşılanmalı ve en düşük ücret net 3.300 TL olarak tespit edilmelidir. Açlık sınırının 2516TL, yoksulluk sınırının 8197TL olduğu bir ülkede, asgari ücretin net 3300 TL olması popülizm değildir. Yapmış olduğumuz öneri mali disiplini bozmadan uygulanabilir durumdadır. Tüm tekliflerimizi ’emek sarf ederek, verilerle çalışarak’ yapıyoruz. Her konuda olduğu gibi bu konuda da ‘fikir yürütme özgüvenimizi’ çalışmalarımızın sonuçlarından alıyoruz. Bizim duruşumuz nettir. Asgari ücret meselesi bir bütçe meselesi değil tercih meselesidir. Emeğin katma değerden aldığı pay artarken girişimcinin yükünün azalacağı, buna karşın devletin israf, yolsuzluk ve yandaş beslemesine ayırdığı payın sıfırlanacağı bir model öneriyoruz. Kamuoyuna saygılarımızla.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri